partner serwisu

WinToUSB 3.4

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
5,00 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
31024
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Aplikacja umożliwiająca zainstalowanie i następnie uruchomienie z dysku usb lub pamięci przenośnej, dowolnej edycji systemów Windows Vista, 7, 8, 2008, 2012 oraz środowiska WinPE 2/3/4/5.

Zadaniem programu jest instalacja systemów operacyjnych z rodziny Windows na dysku przenośnym lub pamięci przenośnej podłączanej do komputera przez USB. Źródłem danych może być obraz ISO z systemem Windows lub uprzednio stworzonym środowiskiem WinPE, lub płyta z danymi. Aplikacja bez problemu obsługuje nośniki/obrazy płyt z wieloma edycjami systemu, dając możliwość wyboru edycji, jaką chcemy zainstalować. Taki sposób dystrybucji jest typowy dla systemu operacyjnego firmy Microsoft, gdzie to klucz licencyjny decyduje, jaka wersja systemu zostanie w finale zainstalowana.

Czas instalacji jest zależny od szybkości zapisu nośnika docelowego, dlatego dla zachowania odpowiedniego komfortu autor zaleca instalację na dyskach przenośnych. Za tym przemawia jeszcze jeden fakt - systemy Windows nie mają wbudowanej obsługi USB 3.0, co oznacza konieczność podłączenia nośnika do portu USB 2.0. Oprócz tego pamięci przenośne flash nie radzą sobie z jednoczesnym odczytem/zapisem wielu zwłaszcza małych plików, co również wpływa negatywnie na czas trwania instalacji, ale także późniejszy komfort korzystania z tak przygotowanego systemu.

WinToUSB

Należy pamiętać, że dopiero system Windows 8 pozwala na stworzenie tzw. Windows To Go, który jest w pełni przenośnym system, pozwalającym na automatyczne doinstalowanie brakujących sterowników, a co za tym idzie przenoszeniem go między różnymi komputerami. W przypadku Windows 7 mogą wystąpić problemy z aktywacją systemu oraz instalacją sterowników. Nie bez znaczenia jest również fakt, że rozwiązanie WinToUSB do przeprowadzenia niezbędnych czynności nie potrzebuje pakietów Windows Automated Instalation Kit (WAIK) oraz Windows Assessment and Deployment Kit (WADK), co czyni je jeszcze bardziej dostępnym dla typowego użytkownika.

pobierzor
2014.09.06, 13:59
Wpis usunięty przez moderatora
Edytowane przez moderatora (2014.09.17, 13:33): Link do cracków
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.