partner serwisu

WinDjView 2.1

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
2,90 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
138
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Darmowa aplikacja służąca do przeglądania plików zapisanych w formacie DjVu (używanym często do zapisu materiałów udostępnianych przez biblioteki cyfrowe).

Program oferuje wszystkie niezbędne podczas odczytu plików DjVu funkcje. Użytkownik może swobodnie przeglądać wielostronicowe publikacje, korzystając z rozbudowanego przybliżania obrazu – dostępne jest powiększanie oraz zmniejszanie w szerokim zakresie (od 10 do 800%), wyświetlanie w oryginalnym rozmiarze, a także automatyczne dopasowanie do rozmiarów ekranu. Kolejne strony mogą być oglądane pojedynczo lub podwójnie, z wykorzystaniem wspomnianych wcześniej opcji. Istnieje możliwość wyboru jednego z kilku trybów kolorystyki podczas przeglądania: oryginalnych kolorów, trybu czarno-białego oraz wyświetlania wyłącznie tła (bez tekstu) lub wyłącznie tekstu (bez tła) w oryginalnym kolorze. Ponadto w opcjach programu można zmienić ustawienia jasności, kontrastu oraz korekcji gamma.

WinDjVu

Warto wspomnieć o możliwości jednoczesnego wyświetlania kilku książek elektronicznych – w takim przypadku aplikacja wykorzystuje mechanizm kart, znany z przeglądarek internetowych, pozwalając na dowolne przełączanie się między nimi. Przydatna z pewnością będzie też opcja dodawania do wybranych stron własnych zakładek opatrzonych notatkami, co znacząco usprawnia nawigację po wielostronicowych publikacjach. Owe zakładki mogą zostać potem zapisane do odrębnego pliku, dzięki czemu nie utracimy ich po zakończeniu pracy z danym dokumentem.

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.