partner serwisu

USB Image Tool 1.74

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
373 KB
Wersja przenośna:
tak
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
5509
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Niezwykle przydatny program do tworzenia i przywracania obrazów pamięci przenośnych USB, takich jak karty pamięci, pendrive, odtwarzacze MP3, aparaty i kamery cyfrowe, telefony komórkowe i innych zgodnych z protokołem USB Mass Storage.

Program pozwala na pracę z nośnikami i urządzeniami USB w dwóch trybach. Tryb urządzenia (Device Mode) jest najbardziej uniwersalny, gdyż tworzy kompletny obraz danych znajdujących się na nośniku, kopiując dane sektor po sektorze wraz z sektorem rozruchowym (boot sector). Jest on niezbędny, jeśli chcemy zrobić kopię nośnika, na którym zainstalowano np. samo-uruchamiający się instalator systemów operacyjnych DOS, Windows lub Linux, albo znajduje się na nim kilka partycji.

Drugi tryb (Volume Mode) przeznaczony jest dla nośników, na którym znajduje się tylko jedna partycja oraz brak jest sektora rozruchowego. Jest to wygodny tryb do np. stworzenia kilku obrazów zawartości odtwarzacza MP3 i szybkiego ich przywracania. Zamiast za każdym razem usuwać i kopiować utwory, możemy po prostu wgrać wcześniej przygotowany obraz z odpowiednią zawartością. Żeby było łatwiej zarządzać posiadanymi obrazami nośników USB, autor zaimplementował mechanizm ulubionych, który pozwala stworzyć listę najczęściej używanych obrazów i nadać każdemu z nich dowolną nazwę.

Tworzone obrazy nośników o pojemności do 4GB mogą być skompresowane ZIP-em lub GZIP-em, w innym przypadku są one zapisywane bez kompresji. Chociaż program w żaden sposób nie dostosowuje wielkości partycji z obrazu do nowej pojemności nośnika, to pozwala na wgranie mniejszego obrazu na większy nośnik. Jeśli po takiej operacji będziemy chcieli powiększyć partycję, to musimy, to zrobić sami używając do tego odpowiedniego oprogramowania np. GParted lub Parted Magic. Teoretycznie możliwe jest przywrócenie większego obrazu na mniejszy nośnik, ale dotyczy to tylko obrazów utworzonych i wgrywanych w trybie partycji. Przed utworzeniem obrazu musimy także zmniejszyć wielkość partycji, używając wcześniej wspomnianych programów, gdyż w innym wypadku może dojść do uszkodzenia danych.

Dla użytkowników zaawansowanych dostępna jest wersja aplikacji obsługiwana z wiersza poleceń, co pozwoli na użycie programu w skryptach np. w celu automatyzacji procesu tworzenia i przywracania obrazów. Autor cały czas pracuje nad nowymi funkcjami. W jednej z następnych wersji możemy spodziewać się bezpośredniego kopiowania zawartości jednego nośnika USB na drugi.

USB Image Tool

pobierzor
2014.09.06, 13:48
Wpis usunięty przez moderatora
Edytowane przez moderatora (2014.09.17, 13:33): Link do cracków
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.