partner serwisu

TrueCrypt 7.1a

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
3,31 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
7513
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Program, który umożliwia szyfrowanie i deszyfrowanie kompletnych partycji w locie, bez potrzeby ingerencji ze strony użytkownika.

Program pozwala szyfrować kompletne dyski twarde lub wybrane partycje, w tym partycje systemowe lub pozwala utworzyć na niezaszyfrowanej partycji specjalny zaszyfrowany kontener. Taki kontener może być widoczny w systemie jako wirtualna partycja, co pozwala na wygodne szyfrowanie dowolnych danych i zamknięcie ich w postaci jednego pliku, który można umieszczać na dyskach lokalnych czy przenośnych pamięciach USB. Przy pierwszym dostępie do zaszyfrowanej przestrzeni dyskowej należy wprowadzić hasło a następnie korzystać z niej jak z normalnego dysku. Szyfrowane są same dane jak i struktura ich na dysku, co daje pewność że bez posiadania hasła nikt nie powołany nie dostanie się do naszych danych. W przypadku szyfrowania partycji systemowej użytkownik musi przed uruchomieniem systemu podać poprawne hasło.

Działanie programu jest niewidoczne dla użytkownika, a spadek w wydajności jest zależy od tego jak mocny szyfr został użyty do zabezpieczenia danych. Wszystkie operacje szyfrowania/deszyfrowania wykonywane są w pamięci RAM, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. Program potrafi wykorzystywać sprzętowe przyspieszenie szyfrowania AES, dostępne w niektórych procesorach. Oprócz szyfrowania AES dostępne są również szyfrowania Serpent i Twofish. Dodatkowo, jeśli pojedyncze szyfrowanie to za mało nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać z pięciu algorytmów kaskadowych: AES-Twofish, AES-Twofish-Serpent, Serpent-AES, Serpent-Twofish-AES i Twofish-Serpent.

Niestety używając programu nie możemy czuć się w 100% bezpiecznie - znane są skuteczne ataki na rozwiązania używane przez TrueCrypt. By zminimalizować niebezpieczeństwo ich wystąpienia należy zapoznać się wymaganiami i środkami bezpieczeństwa.

TrueCrypt

Uwaga: by używać program po polsku należy pobrać i zainstalować spolszczenie.

2012.06.15, 12:36
TrueCrypt
(wersja: 7.1a)
Program bardzo dobry... W łatwy i szybki sposób można zabezpieczyć dane na pamięciach przenośnych. Jak to zrobić opisałem na blogi - instrukcja krok po kroku.
http://www.vert.pl/blog/661/zabezpieczenie...ive-haslem.html
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.