partner serwisu

Tinkerplay 1.0.1

Pobierz
System:
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
72,0 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
149
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Darmowa aplikacja, pozwalająca na zaprojektowanie trójwymiarowego modelu zabawki, która może być potem wydrukowana za pomocą drukarki 3D. Cały proces jest bardzo prosty i opiera się na łączeniu ze sobą gotowych elementów, dzięki czemu jest on bardzo przystępny nawet dla kilkulatków.

Użytkownik po uruchomieniu programu ma do wyboru możliwość albo zaprojektowania od podstaw własnej zabawki, albo stworzenia jednego z gotowych modeli - w takim wypadku jest się prowadzonym krok po kroku przez proces modelowania. Podczas samodzielnego tworzenia można skorzystać z wielu elementów składowych, które dzielą się na kilka typów: głowę, tułów, biodra, kończyny górne i dolne, dłonie i stopy, broń, ozdobniki oraz łączniki między poszczególnymi częściami. Dla każdej z nich można określić kolor oraz fakturę, a także położenie. Łączenie ze sobą poszczególnych modułów odbywa się półautomatycznie, dzięki czemu nie ma potrzeby precyzyjnego i żmudnego manipulowania nimi w trójwymiarowej przestrzeni.

Tinkerplay

Po zakończeniu projektowania wyświetlane jest podsumowanie, pozwalające na określenie rozmiarów naszej zabawki oraz informujące o tym, ile materiału będzie do niej potrzebne oraz jak długo potrwa jej drukowanie. Z tego miejsca można też wyeksportować projekt do jednej z kilku usług chmurowych: Dropboxa, Google Drive, MakerBot Cloud Library oraz Autodesk 123D. W przypadku, gdy ktoś nie używa żadnej z nich, aplikacja również umożliwia dostęp do wyników naszej pracy - należy wówczas za pomocą przeglądarki internetowej przejść do wygenerowanego w programie adresu IP, poprzez który można pobrać pliki na dysk twardy. Istnieje też funkcja wykonanie zrzutu ekranu naszego dzieła, a następnie podzielenia się nim za pomocą mediów społecznościowych lub wysłania za pomocą poczty elektronicznej.

Tinkerplay

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.