partner serwisu

TestDisk & PhotoRec 7.0

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
11,9 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
8512
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Zestaw dwóch programów do odzyskiwania partycji i danych, po awariach systemu przy przypadkowym skasowaniu plików. Obie aplikacje obsługiwane są z linii komend co może odstraszyć młodszych użytkowników.

TestDIsk powstał z myślą odzyskiwania zagubionych partycji oraz naprawy dysków startowych z zainstalowanym systemem operacyjnym, które przestały się uruchamiać.

Program potrafi:

  • naprawić tablicę partycji, odzyskać skasowaną partycję
  • odzyskać boot sektor FAT32/NTFS z kopii bezpieczeństwa
  • odbudować boot sektor FAT12/FAT/16/FAT32/NTFS
  • naprawić tabele FAT
  • naprawić MFT używając kopii lustrzanej MFT
  • zlokalizować ext2/ext3/ext4 Backup SuperBlock
  • odzyskać pliki z partycji FAT, NTFS i ext2
  • skopiować pliki z usuniętych partycji FAT/NTFS i ext2/ext3/ext4
  • odszukać zagubione partycje następujących systemów plików: BeFS, BSD disklabel, CRAMFS, FAT12/16/32, exFAT, HFS, HFS+, HFSX, JFS, ext2, ext3, ext4, LUKS, RAID md 0.9/1.0/1.1/1.2 (RAID 1/4/5/6), Swap, LVM, LVM2, Mac partition map, NSS, NTFS, ReiserFS 3.5/3.6/4, Sun Solaris i386 disklabel, UFS, UFS2 i XFS

PhotoRec to program stworzony do odzyskiwania utraconych plików wideo, obrazków, dokumentów i archiwów z dysków twardych, płyt CD/DVD, kart pamięci, pamięci aparatów cyfrowych czy odtwarzaczy multimedialnych. Aplikacja ignoruje system plików i przeszukuje przestrzeń dyskową, co pozwala na odzyskiwanie danych nawet jeśli system plików został poważnie uszkodzony lub dysk został zformatowany. Oznacza to również, że program potrafi wyszukać określoną liczbę typów plików (aktualnie to ponad 320 typów plików), gdyż przeszukiwanie odbywa się na podstawie charakterystycznych ciągów danych obecnych w nagłówkach plików. Takie podejście pozwala na odzyskanie w większości przypadków wszystkich plików, które nie były pofragmentowane, a w przypadku plików strumieniowych odzyskanie wszystkiego aż do końca strumienia - faktycznego lub wymuszonego przez fragmentacje. Wszelkie operacje na przeszukiwanej przestrzeni dyskowej przeprowadzane są w trybie do odczytu, co daje pewność, że wszystkie zabiegi mające na celu odzyskanie danych nie uszkodzą ich. Program obsługuje następujące systemy plików: FAT, NTFS, ext2/ext3 i HFS+.

Uwaga: zaleca się używanie wersji 64-bitowej dla Windows tylko w przypadku systemów bez funkcjonalności WoW64, gdyż wersja ta nie posiada wszystkich funkcji.

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.