partner serwisu

TCP-Z 2.6.2.75

Pobierz
System:
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
439 KB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
2971
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Limit pół-otwartych połączeń to zmora każdego miłośnika sieci p2p. TCP-Z pozwala monitorować ruch sieciowy z rozbiciem na poszczególne rodzaje połączeń oraz zmienić limit pół-otwartych połączeń w sposób bezinwazyjny.

Zwiększenie limitu pół-otwartych połączeń to znany sposób na wzrost prędkości pobierania, zwłaszcza jeśli chodzi o aplikacje p2p takie jak BitTorrent czy eMule. Powstało już wiele programów do tego celu, ale dopiero TCP-Z pokazuje w jaki sposób powinno być to zrobione. Program pozwala na patchowanie w pamięci pliku Tcpip.sys, co oznacza brak fizycznej modyfikacji pliku. Rozwiązanie jest nieinwazyjne, można je stosować w każdej chwili bez potrzeby ponownego uruchamiania komputera, a co najważniejsze jego efekt utrzymuje się nawet po zamknięciu programu. Patchowanie w pamięci oznacza jednak konieczność ponownego zastosowania łatki po każdym restarcie systemu. Oprócz funkcji zwiększania limitu pół-otwartych połączeń, TCP-Z to także w pełni wyposażony monitor aktywności połączeń sieciowych. Na dwóch wykresach możemy cały czas obserwować ilości poszczególnych typów połączeń: nawiązane, pół-otwarte, create depth i przychodzące, a na drugim prezentowane są prędkości pobierania i wysyłania. Moduł ze statystykami informuje o przebiegu ruchu sieciowego, a monitor procesów prezentuje informacje o połączeniach poszczególnych uruchomionych procesów, wraz z danymi o użyciu pamięci oraz zapisie/odczycie interfejsów wejścia/wyjścia.

Dla zaawansowanych użytkowników przewidziano obsługę z linii komend, co pozwala na użycie programu w skryptach by automatycznie patchować pliki Tcpip.sys. Informacje na temat funkcji dostępnych z linii komend znaleźć można w pliku readme, dostępnym również w języku polskim.

Uwaga: wymaga praw administratora; na systemach 64-bitowych program wymaga włączenia Trybu Testu (Test Signing) - włączenie trybu zostanie zaproponowane przy każdym uruchomieniu aplikacji bez aktywnego trybu.

Uwaga: by zmienić język na polski proszę wybrać z zasobnika systemowego ikonę programu, kliknąć na niej prawym przyciskiem i z menu wybrać pozycję Select UI Language..., a następnie z listy wybrać język polski.

TCP-Z

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.