partner serwisu

System Ninja 3.1.5

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
2,24 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
28317
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Doskonałe narzędzie do czyszczenia systemu Windows oraz całych dysków twardych z niepotrzebnych plików. Znajdziemy w nim również moduły do zarządzania procesami i uruchamianymi na starcie programami, wyświetlające informacje o komponentach komputera i inne.

Zarówno system Windows, jak i wiele programów podczas swojego działania tworzy wiele plików tymczasowych i innych, które potem nie są usuwane. Zajmują one tylko miejsce na dysku i wpływają negatywnie na ogólną wydajność systemu. I wyszukiwaniem takich plików zajmuje się System Ninja, chociaż nie jest to jedyna funkcja programu. Jak zapewnia autor, algorytm wyszukiwania jest bardzo dokładny i oprócz sprawdzania typowych miejsc dla niepotrzebnych plików, dodatkowo używa zaawansowanej heurystyki oraz rozbudowany system reguł. Reguły te są codziennie aktualizowane,a dzięki modułowi aktualizacji ich w tle, dzieje się to bez zbędnej interakcji ze strony użytkownika.

Obszary skanowania podzielono na kilkanaście kategorii. Znajdziemy tu ogólnie znane typy niepotrzebnych plików tymczasowych i tych generowanych przez system oraz te tworzone podczas korzystania z przeglądarek internetowych. Czyszczenie historii przeglądania, pamięci podręcznej i ciasteczek przechowywanych przez wszystkie najpopularniejsze przeglądarki: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome oraz Opera, pozwoli zadbać o naszą prywatność. Skanowanie może odbywać się w trybie dysków lub folderów. Dodatkowo by uniknąć usunięcia wrażliwych danych, możemy zdefiniować listę ignorowanych plików i folderów, które zostaną pominięte w procesie skanowania.

System Ninja

Jak przystało na kompleksowe narzędzie do optymalizacji systemu, znajdziemy tu również moduł odpowiedzialny za zarządzanie procesami oraz programami i zadaniami uruchamianymi na starcie systemu operacyjnego. Co ważne, zarządzanie procesami jest bardziej zaawansowane niż w systemowym Menedżerze zadań, bo pozwala zamykać kilka procesów naraz oraz wykrywa potencjalnie złośliwe procesy. Dzięki Analizie PC poznamy listę komponentów komputera oraz dokładne informacje o zainstalowanym systemie Windows,a FileAnalyzr dostarczy nam podstawowych informacji o dowolnym pliku oraz wygeneruje jego sumy kontrolne MD5, SHA1, SHA256 i CRC32.

Uwaga: wszelkie uwagi do tłumaczenia proszę zgłaszać w tym temacie

Uwaga: program wymaga zainstalowanego pakietu Microsoft .NET Framework 3.5 lub nowszego

2014.04.01, 19:47
Ocena
(wersja: 3.0.1)
W mojej opinii to bardzo przydatny program. Jednak warto pamiętać, że wiele odpowiedzi w takich wątkach, to 'komentarze sponsorowane'. Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na http://cosiepsuje.com/ . Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.
aok
2016.08.15, 17:38
Dlaczego u mnie ten program jest wykrywany jako wirus?