partner serwisu

Sweet Home 3D 5.4

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 98
Windows Me
Windows NT 4.0
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
38,9 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
176946
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Zaawansowany program do projektowania, pozwalający zaprojektować kompletne mieszkanie czy piętro domu, z naciskiem na bardzo dokładne określenie wymiarów i umiejscowienie elementów.

Interfejs użytkownika programu zbudowany jest w oparciu o cztery panele:

  1. Katalog mebli - wszystkie możliwe do użycia podczas projektowania meble i obiekty są pogrupowane w kategoriach.
  2. Lista mebli użytych w projekcie - zawiera wszystkie elementy użyte do wyposażenia projektowanego domu. Na temat każdego obiektu są dostępne podstawowe informacje takie jak: nazwa, szerokość x głębokość x wysokość.
  3. Plan domu - prezentuje projektowany dom w rzucie z góry umieszczony na siatce z podziałką; tutaj też ujawnia się unikalna funkcja programu - możliwość umieszczenia w tle skanu projektu, na którym później rozmieszczamy ściany i rozplanowujemy położenie mebli.
  4. Widok 3D - wyświetla zaprojektowany dom w 3D przy użyciu kamery umieszczonej nad lub widoku z pierwszej osoby, nazwanym przez autorów 'wirtulna wizyta'.

Praca z programem jest bardzo prosta. Wystarczy zaimportować zeskanowane plany budynku/pomieszczenia, rozmieścić sciany i dopasować ich parametry (grubość, kolor i/lub tekstura), dodać drzwi i okna, rozmieścić elementy wyposarzenia, zdefiniować pomieszczenia i dopracować ich wygląd, a na końcu dodać wymiarowanie czy inne potrzebne opisy tekstowe. Tak przygotowany projekt można wydrukować, wyeksportować jako model 3D w formacie OBJ + MTL w celu poźniejszej obróbki w programie 3D, wyrenderować wybrany widok czy stworzyć film z wirtualnej wędrówki po stworzonym pomieszczeniu.

Wbudowaną bazę tekstur i elementów wyposażenia można rozbudowywać korzystając z materiałów dostępnych na stronie autorów czy innych portali tam wymienionych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć własnych tekstur w formacie PNG czy modeli 3D w formatach OBJ, LWS i 3DS. Dzięki takiemu podejściu, nic nie ogranicza bazy elementów, które chcielibyśmy użyć w naszych projektach.

Uwaga: najnowsze, dodatkowe biblioteki modeli do użycia w programie można pobrać ze strony producenta.

Sweet Home 3D

2014.10.19, 19:14
super
(wersja: 4.4)
Elegancki program
2019.06.17, 18:47
Czy program pomoże mi zaprojektowaniu takiego mieszkania- http://www.baltica-heaven.pl ? Czy program jest łatwy w obsłudze?