partner serwisu

SuperFish Removal Utility 1.0.8.0

Pobierz
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
3,14 MB
Wersja przenośna:
tak
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
73
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Automatyczne narzędzie udostępnione przez firmę Lenovo, służące do usuwania z notebooków tego producenta, oprogramowania SuperFish szpiegującego użytkownika, jego certyfikatów systemu operacyjnego i przeglądarek internetowych, oraz wszelkich innych elementów tej aplikacji.

Aplikacja SuperFish była instalowana na notebookach wyprodukowanych przez firmę Lenovo począwszy od września 2014 do stycznia 2015, kiedy to też wyłączono serwery niezbędne do działania. Jej zadaniem było wyświetlanie użytkownikowi dodatkowych treści reklamowych w wynikach wyszukiwania informacji w internecie. Dodatkowo oprogramowanie instalowało własny certyfikat zabezpieczeń w systemie operacyjnym oraz przeglądarkach internetowych, który sprawiał, że komputer mógł być wrażliwy na ataki w czasie podłączenia do niezabezpieczonej sieci WiFi np. w kawiarni, hotelu czy innym miejscu publicznym.

Choć problem był początkowo bagatelizowany przez firmę Lenovo, to po nieprzychylnych komentarzach ze strony użytkowników, a także Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych, a nawet reakcji ze strony firmy Microsoft, która dodała aplikację do baz wykrywających programu Windows Defender, udostępniono dedykowaną aplikację, która usunie z komputera niebezpieczne oprogramowanie oraz cofnie poczynione przez nie zmiany.

Uwaga: Przed uruchomieniem SuperFish Removal Utility proszę zamknąć wszystkie przeglądarki internetowe. W innym wypadku, aplikacja nie będzie w stanie usunąć zainstalowanych w nich certyfikatów zabezpieczeń.

SuperFish Removal Uitility

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.