partner serwisu

SpeedFan 4.52 beta 4

Pobierz
System:
Windows 95
Windows 98
Windows Me
Windows NT 4.0
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
2,00 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
3033
Średnia ocena:
Twoja ocena:

SpeedFan to kompleksowe narzędzie monitorujące i sterujące parametrami pracy wielu podzespołów komputera: wentylatorów, dysków twardych, procesora czy karty graficznej.

Podzespoły komputerowe w większości przypadków, są wyposażone w sensory pozwalające monitorować ich parametry pracy. Dzięki temu można odczytać temperaturę procesora, jego poszczególnych rdzeni, dysków twardych, procesora graficznego, napięcia i ilość obrotów wentylatorów, czy sprawdzić parametry S.M.A.R.T. dysku twardego. Ale monitorowanie parametrów to nie jedyna funkcja programu. Pozwala on także na kontrolowanie prędkości wentylatorów czy informowanie w różnego rodzaju formie (email, dźwięk, komunikat tekstowy) o sytuacjach, w których jakiś z monitorowanych parametrów przekroczy bezpieczną wartość. Reakcja na zmiany monitorowanych parametrów może być definiowana za pomocą zestawu reguł, dzięki którym konkretnie określimy kiedy i co ma być wykonane. Pozwala to np. na zdefiniowanie reguł gwarantujących cichą pracę komputera przy zachowaniu bezpiecznych temperatur.

SpeedFan obsługuje olbrzymią ilość sensorów używanych na płytach głównych, procesorach czy kartach graficznych. Pozwala to na pełną kontrolę nad wentylatorami podłączonymi do płyty głównej i tych na kartach graficznych ATI/AMD Radeon jak i NVIDIA GeForce, zarówno w przypadku jednej karty, jak i konfiguracji CrossfireX/SLI. Dzięki bazie gotowych konfiguracji płyt głównych (wymaga założenia bezpłatnego konta) udostępnianych przez użytkowników programu, nowi użytkownicy mogą skorzystać z gotowych ustawień dla posiadanego sprzętu.

Uwaga: aby pobrać wersję beta należy założyć bezpłatne konto.

SpeedFan

SpeedFan

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.