partner serwisu

Soft4Boost Secure Eraser 5.8.3.341

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
11,9 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
266
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Program pozwalający na definitywne usunięcie z naszego komputera oraz z pamięci przenośnych wybranych plików i folderów.

Pliki usunięte w tradycyjny sposób, za pomocą systemowego polecenia „Usuń”, są w dalszym ciągu możliwe do odzyskania. Powoduje to, że kasowane przez nas dane, także te poufne, mogą być w łatwy sposób odczytane nawet przez osoby, które nie posiadają dużych umiejętności komputerowych – wystarczy im do tego dobra aplikacja do odzyskiwania plików. Kompletne usunięcie danych jest szczególnie istotne w sytuacji, gdy np. sprzedajemy lub przekazujemy komuś nasz komputer, dysk twardy lub pamięć USB.

Za pomocą Secure Erasera możemy usunąć dane z naszego komputera lub z wymiennych nośników pamięci w sposób trwały. Dzieje się tak dzięki mechanizmowi nadpisywania tych obszarów dysku twardego, na których znajdowały się skasowane wcześniej pliki. W oknie aplikacji najpierw należy wskazać (wciąż istniejące) pliki lub foldery, które chcemy usunąć, a następnie wybrać metodę ich kasowania. Do wyboru mamy ich kilka, różniących się przede wszystkim ilością wykonanych przebiegów nadpisania (z czym wiąże się różna ilość czasu – im więcej przebiegów, tym dłużej potrwa cały proces), choć nie tylko. Są to: prosta metoda 1-przebiegowa, 1 przebieg HMG IS5 Basic, 2 przebiegi GOST P50739-95, 3 przebiegi Dod 5220.22-M (E), 3 przebiegi HMG IS5 Extended, 7 przebiegów (metoda Bruce’a Schneiera), 7 przebiegów Dod 5220.22-M (ECE), 7 przebiegów RCMP TSSIT OPS-II, 7 przebiegów VSITR oraz 35 przebiegów (metoda Petera Gutmanna).

Soft4Boost Secure Eraser

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.