partner serwisu

Skype 6.21.85.104 preview

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
34,4 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
787
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Wersja testowa popularnego komunikatora internetowego, pozwalającego prowadzić rozmowy głosowe, wideorozmowy, chaty tekstowe, a ponadto umożliwiającego też wykonywanie połączeń telefonicznych oraz wysyłanie wiadomości SMS.

Pierwsza wersja Skype’a ujrzała światło dzienne już ponad 10 lat temu. Od tamtego czasu cieszy się on niesłabnącą popularnością wśród użytkowników, pragnących porozumieć się z innymi osobami za pomocą internetu. Podstawową funkcją programu, wykupionego jakiś czas temu przez Microsoft, jest możliwość prowadzenia bezpłatnych rozmów głosowych, połączonych z wzajemnym przekazem obrazu rozmówców (jeśli tylko posiadają oni kamery internetowe). Listę kontaktów można w łatwy sposób rozszerzyć, dzięki np. opcji importu danych naszych znajomych z Facebooka, GMaila czy Outlooka. Dzięki wyświetlanemu statusowi widzimy, kto jest akurat dostępny do rozmowy, a kto nie. Po wybraniu kogoś z listy możemy błyskawicznie do niego zadzwonić, wykonać połączenie video lub też wysłać wiadomość tekstową. Jeśli zaistnieje taka konieczność, można bardzo łatwo dodać kolejne osoby do rozmowy.

Jakość dźwięku oferowana przez program jest bardzo wysoka. Możemy oczywiście dostosować głośność zarówno mikrofonu, jak i głośników do własnych potrzeb (np. w sytuacji, gdy nasz rozmówca słabo nas słyszy). Nasza konwersacja z innymi jest oczywiście szyfrowana za pomocą 256-bitowego algorytmu AES (ale tylko wówczas, gdy są prowadzone wewnątrz sieci Skype – szyfrowanie nie obejmuje np. rozmów z użytkownikami publicznych sieci telefonicznych).

Warto nadmienić, że program umożliwia połączenia nie tylko z osobami siedzącymi przed komputerem. Zasięg Skype’a obejmuje praktycznie wszystkie znane platformy, zarówno stacjonarne, jak i mobilne (w tym nawet wymarły oficjalnie Symbian, pod którego kontrolą działały niegdyś telefony Nokii). Dzięki temu możemy porozumieć się ludźmi na praktycznie całym globie – jedynym warunkiem jest oczywiście dostęp do internetu (choć nie są wymagane żadne kosmiczne prędkości łącza). Przydatnymi możliwościami są opcje wysyłania naszym znajomym różnych typów plików (cały proces odbywa się za pomocą zaledwie kilku kliknięć) oraz udostępniania innym obrazu z ekranu naszego monitora .

Istnieje możliwość wykonywania rozmów z telefonami stacjonarnymi/komórkowymi po opłaceniu usługi. Ceny są w niektórych planach taryfowych bardzo konkurencyjne w porównaniu do oferty polskich operatorów komórkowych, co pozwala na ograniczenie rachunków za tradycyjny telefon komórkowy. (by np. jak proponuje producent, pokazać „niekomputerowej” babci, jak powinna korzystać z programu).

Skype

Swego rodzaju „wyjściem naprzeciw” jest usługa Skype WiFi. Umożliwia ona korzystanie z jednego z ponad 2 milionów hotspotów na całym świecie (które można wyszukać na stronie internetowej Skype’a), co może być szczególnie przydatne dla osób często podróżujących do różnych miejsc. Za skorzystanie z nich płacimy za pomocą środków zgromadzonych na koncie Skype, dzięki czemu nie trzeba korzystać z kart kredytowych ani innych sposobów płatności.

W przypadku, gdy nie chcemy odbierać połączeń lub wiadomości od niektórych znajomych, możemy dodać je do listy zablokowanych. Można także zablokować wszystkie osoby spoza naszej listy kontaktów, jeśli nie życzymy sobie, by kontaktowały się z nami nieznane osoby. 

Skype w najnowszej wersji testowej przynosi zmiany w kwestii wiadomości tekstowych - zmienił się nieco wygląd okna konwersacji, powiązano także chaty z oknem rozmowy audio lub wideo, co ma, według twórców, m.in. ułatwić dzielenie się zdjęciami i wzbogacić konwersacje, a także poprawiono działanie darmowych wiadomości grupowych.

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.