partner serwisu

Should I Remove It? 1.0.4.36591

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
2,08 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
2231
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Przydatna aplikacja dla każdego posiadacza czy to dopiero zakupionego, czy też używanego już dłuższy czas komputera. Pomaga pozbyć się z systemu niepotrzebnego czy wręcz szkodliwego oprogramowania, pokazując jaki procent użytkowników usunęło daną aplikację.

Po uruchomieniu i przeskanowaniu systemu program zaprezentuje listę zainstalowanych programów. Każda pozycja zawiera ikonę aplikacji, jej nazwę, ocenę oraz informację ile % użytkowników Should I Remove It? zdecydowało się na jej odinstalowanie. Kliknięcie na danym programie zaprezentuje dodatkowe informacje, które mogą być przydatne podczas podejmowania decyzji o ewentualnej dezinstalacji. Wyświetlany jest dokładny numer wersji aplikacji, data jej zainstalowania w systemie oraz ilość zajmowanego na dysku miejsca. Dostępne są także dwa przyciski. Kliknięcie What is it? otworzy w przeglądarce stronę z informacjami na temat danego programu, bardzo przydatnymi w przypadku zupełnie nie znanej nam aplikacji (w języku angielskim). Drugi przycisk, czyli Uninstall rozpocznie proces dezinstalacji wybranej pozycji.

Aplikacja może działać w tle, by wyszukiwać nowo instalowane aplikacje, zwłaszcza te które są dołączane do innych przydatnych programów. W przypadku wykryciu czegoś nowego użytkownik zostaje powiadomiony i od razu może pozbyć się zbędnego balastu. Dla osób, które nie chcą by w systemie działała cały czas kolejna aplikacja, dostępna jest możliwość cyklicznego skanowania raz w miesiącu, co w większości przypadków powinno wystarczyć. Jeśli miesiąc to za rzadko, nic nie stoi na przeszkodzie by skanowanie przeprowadzane było częściej - Should I Remove It? tworzy normalne zadanie w harmonogramie systemowym, które można dowolnie modyfikować.

Should I Remove It?

Autorzy zamiast występować w roli wyroczni i decydować samemu, czy dana aplikacja jest zbędna czy nie, postawili na społecznościowy charakter aplikacji, co jest dość ciekawym rozwiązaniem. Społeczność użytkowników Should I Remove It? wynosi aktualnie prawie 25 milionów, co jest wystarczająco dużą, a na pewno bardzo urozmaiconą grupą, która dzieli się swoimi doświadczeniami na temat przydatności dostępnego w sieci oprogramowania.

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.