partner serwisu

Security Check 18.08.2014

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
834 KB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
1742
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Program wyszukujący zainstalowane i uruchomione na komputerze aplikacje związane z bezpieczeństwem. Pozwala w szybki sposób sprawdzić czym chroniony jest komputer oraz gdzie mogą być potencjalne dziury bezpieczeństwa.

Po uruchomieniu program przeprowadza skanowanie systemu. Proces ten podzielony jest na kilka etapów, a po jego zakończeniu generowany jest raport z działania zawierający bardzo przydatne informacje. W pierwszym kroku wyszukiwane są programy antywirusowe i zapory ogniowe. Oprócz nazw znalezionych aplikacji znajdzie się także informacja o tym czy posiadane przez nas oprogramowanie zabezpieczające jest w najnowszej dostępnej wersji i czy używa najnowszych baz danych.

Etap drugi to wyszukiwanie aplikacji anty-malware oraz innych, w których mogą występować dziury bezpieczeństwa, umożliwiające złośliwemu oprogramowaniu zarażenie naszego systemu. Znajdziemu tu takie programy jak Środowisko Uruchomieniowe Java, Środowisko Developerskie Java, Adobe Flash Player, Adobe Reader czy Google Chrome. Tutaj również przy niektórych pozycjach znajdziemy stosowną adnotację, gdy dostępna będzie nowsza wersja aplikacji. Kolejny krok to sprawdzenie uruchomionych procesów przez objlist.exe autorstwa Laurenta, a ostatni to podsumowanie stanu zdrowia systemu w postaci stopnia fragmentacji na partycji systemowej.

Dane zebrane przez Security Check są niezwykle przydatne w identyfikowaniu słabych stron systemu w postaci starych wersji aplikacji, zawierających błędy umożliwiające zarażenie komputera, czy też wyszukanie potencjalnie niebezpiecznych programów.

Security Check

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.