partner serwisu
2014.05.05, 13:09
Opinia
(wersja: 2.26)
Słyszałem, że to naprawdę porządna przeglądarka, ale jednak trochę niedoceniana. Poza tym, darmowa sprawa, więc nie ma ryzyka. Jednak, jeśli chce się coś kupić, to warto wcześniej sprawdzić tę rzecz na http://cosiepsuje.com/ - żeby nie było wtopy
2014.05.05, 11:26
Bardzo dobra przeglądarka
(wersja: 2.26)
Sam używam Seamonkey - świetna przeglądarka, jedna z niewielu ostatnich, która nie dała się 'zidiocić' przez minimalistyczny design i wywalanie wszelkich opcji konfiguracyjnych. W ostatnim czasie niestety mamy trend na minimalizm zapoczątkowany przez Chrome i przechodzący na IE, Operę i ostatnio nawet na Firefoxa. Z jedynych nowoczesnych przeglądarek, które pozostały i nie traktują użytkownika jak idiotę to jedynie jest Seamonkey i Palemoon. Seamonkey to chyba jedyny obecnie 'kombajn' posiadający klienta poczty (i to całkiem niezłego) po tym jak Opera porzuciła swój tradycyjny produkt.

Seamonkey ma mniej rozszerzeń niż Firefox, ale i tak jest z czego wybierać. Sam używam takich rozszerzeń jak CookieKeeper, Easy Youtube Video Downloader Express, Flashblock, Form History Control, MinimizeToTray, Mouse Gestures Suite, Stylish, Scriptish i rozszerzenia dla web developerów jak Console2, DOM Inspector, easy Xdebug, Firebug, Live HTTP headers, Web Developer. Cześć rozszerzeń dla Firefoxa i Thunderbirda działa w Seamonkey, niektóre trzeba ręcznie 'zmusić' do działania, ale nie jest to trudne i w razie problemów ludzie na http://forums.mozillazine.org/ chętnie pomogą w tych sprawach.