partner serwisu

Screamer Radio 0.4.4

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
2,64 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
23335
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Jeden z najpopularniejszych programów do słuchania radia w internecie. Jest bardzo prosty w obsłudze, ma wbudowaną olbrzymią listę radiostacji nadających w internecie i pozwala na nagrywanie, tego czego słuchasz.

Internet zmienił oblicze radia. Pojawiło się wiele stacji nadających tylko i wyłącznie w internecie, a praktycznie wszystkie stacjonarne stacje transmitują swoje audycje przez internet. Oczywiście, można ich słuchać z poziomu przeglądarek internetowych, ale nie zawsze jest to wygodne. Z pomocą przychodzi Screamer Radio, czyli program, który pozwoli w wygodny sposób słuchać audycji transmitowanych w internecie. Dzięki wbudowanej olbrzymiej liście stacji radiowych, które są posegregowane według gatunków muzycznych, języka, stacji oraz kraju, bardzo szybko możemy odnaleźć nasze ulubione radio. Nie dla wszystkich przeglądanie w programie tak dużej listy może być wygodne, dlatego autor stworzył specjalną stronę, gdzie można przeglądać i wyszukiwać stacje zawarte w aplikacji. A jest co przeglądać, bo obecnie na liście znajduje się ponad 4000 pozycji.

Screamer Radio obsługuje następujące typy strumieni: Shoutcast i Icecast MP3, Icecast OGG Vorbis, WMA i AAC. Słuchaną audycję można w każdym momencie zacząć nagrywać, a dzięki możliwości zdefiniowania wielkości bufora nagrywania, mamy większe szanse na nagranie całego utworu, nawet jeśli włączyliśmy nagrywanie w jego połowie. Nagrywać możemy jednym ciągiem, lub możemy pozwolić programowi wykrywać poszczególne utwory i każdy z nich zapisywać w osobnym pliku. Autor poważnie podszedł do jakości nagrań i w przypadku strumieni MP3 i OGG Vorbis są one zapisywane w postaci przechwyconej, bez kolejnego kodowania, które obniżyłoby ich jakość. Dla strumieni OGG Vorbis, WMA i AAC możliwe jest zapisanie w formacie MP3 z użyciem kodeka Lame. Program poradzi sobie również z obsługą kilku kart dźwiękowych.

Ostatnia wersja program wyszła prawie rok temu, ale nadal jest to solidna propozycja dla miłośników słuchania radia przez internet. Co ważne, autor ostro pracuje nad kolejną odsłoną programu, która ma oferować sporo zmian w stosunku do tej sprzed roku.

Screamer Radio

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.