partner serwisu

SDFormatter 4.0

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
6,00 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
646
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Program przeznaczony do formatowania różnego rodzaju kart pamięci Secure Digital: SD, SDHC i SDXC, a także nośników przenośnych USB. Sugerowany jako podstawowe narzędzie przy przygotowywaniu kart pamięci do dalszej pracy, gdyż w porównaniu z uniwersalnymi narzędziami dostarczanymi z systemem operacyjnym, zapewnia optymalną wydajność przygotowanych nośników. 

Karty pamięci SD, SDHC i SDXC to aktualnie najpopularniejsze nośniki danych stosowane w tabletach, smartfonach, aparatach cyfrowych, nawigacjach samochodowych oraz wielu innych przenośnych urządzeniach. Odpowiednie przygotowanie nośnika danych zagwarantuje jego optymalną wydajność, maksymalną powierzchnię użytkową oraz zabezpieczy naszą prywatność.

Aplikacja SDFormater pozwala sformatować nośniki pamięci w jednym z trzech trybów:

  • Quick - szybki, krótki czas operacji, ale nie usuwa trwale wcześniej zapisanych danych
  • Full (Erase) - pełny (wymazanie), czas formatowania zależny od wielkości nośnika, trwale usuwa wcześniej istniejące dane
  • Full (Overwrite) - pełny (nadpisanie), od wymazania różni się tylko faktem, że zawartość karty pamięci jest nadpisywana przypadkowymi danymi

Możliwe jest także sformatowanie z dopasowaniem wielkości partycji wynikowej do wielokrotności rozmiaru cylindra. W większości przypadków opcja ta powinna być nieaktywna, gdyż tak przygotowany nośnik może nie być poprawnie rozpoznawany przez urządzenia. W przypadku jej aktywacji może dojść do zmniejszenia wielkości dostępnego miejsca po zakończeniu operacji formatowania.

Uwaga: w przypadku używania wbudowanych czytników kart pamięci, proszę najpierw zainstalować odpowiedni sterownik obsługujący karty SDXC, w innym wypadku karta może nie być poprawnie rozpoznana.

SDFormatter

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.