partner serwisu

Revo Uninstaller 2.03

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
6,85 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
34598
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Darmowe narzędzie, ułatwiające deinstalację aplikacji, a także dające dostęp do kilku narzędzi, pomagających na utrzymanie porządku w systemie Windows.

Program Revo Uninstaller jest funkcjonalną alternatywą dla standardowego apletu Panelu sterowania, przeznaczonego do deinstalacji aplikacji z systemu Windows. Po uruchomieniu aplikacji w jej głównym oknie zostanie wyświetlona lista zainstalowanych programów. Po wybraniu któregoś z nich możemy odinstalować go, otworzyć jego wpis w edytorze rejestru lub usunąć go stamtąd, otworzyć plik pomocy danej aplikacji, wyszukać jej aktualizacje, a także w błyskawiczny sposób odnaleźć w internecie informacje na temat programu lub otworzyć jego stronę internetową (oczywiście tylko, jeśli takową posiada).

Revo Uninstaller - deinstalator

Jeśli zdecydujemy się na odinstalowanie programu, zostaniemy poproszeni o wybór jednego z czterech trybów deinstalacji. Pierwszy z nich, „Wbudowany”, korzysta jedynie z domyślnego deinstalatora danego programu i nie wykonuje żadnych dodatkowych operacji. Drugi, „Bezpieczny”, oprócz usunięcia programu za pomocą podstawowego deinstalatora, wykonuje też skanowanie dysku oraz rejestru Windows w poszukiwaniu podstawowych danych, dotyczących kasowanej aplikacji, które również mogą zostać usunięte. Trzeci tryb, „Rozszerzony”, działa podobnie jak drugi, lecz wykonywane przez niego skanowanie jest rozszerzone o dodatkowe lokalizacje na dysku twardym. Ostatni z trybów, „Zaawansowany”,  po usunięciu aplikacji wykonuje głębokie i dokładne skanowanie całego systemu, szukając wszelkich pozostałości po odinstalowanym programie – jest to najskuteczniejsze sposób kasowania, jednak trwa on najdłużej.

Revo Uninstaller - tryby usuwania

Obecny w aplikacji „Tryb łowcy” pozwala na bardzo łatwe usuwanie aplikacji - wystarczy go aktywować, wskazać na pulpicie ikonę programu, którego chcemy się pozbyć, a Revo Uninstaller wykona za nas resztę pracy. Można też, używając metody drag-and-drop (przeciągnij i upuść), przenieść ikonę lub skrót do danej aplikacji na specjalny celownik, uruchamiający się w „Trybie łowcy”. Po skorzystaniu z tej metody, również otrzymamy możliwość wyboru trybu deinstalacji.

Oprócz wspomnianych zadań, aplikacja oddaje też w ręce użytkownika kilka narzędzi, służących do optymalizacji systemu.

Revo Uninstaller - narzędzia

Znajdziemy wśród nich m.in. kontrolę Autostartu Windows, w której możemy włączyć/wyłączyć lub całkowicie usunąć uruchamiane wraz z systemem usługi, narzędzie do usuwania zbędnych plików z dysku twardego (w opcjach programu można  określić, jakie typy plików mają być wyszukiwane), a także opcje usuwające dane oraz historię przeglądania oraz porządkujące system (np. z historii wyszukiwania czy też z plików tymczasowych).z plików tymczasowych).z plików tymczasowych).z plików tymczasowych).

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.