partner serwisu

Razer Cortex 6.4.6.10930

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows Vista (x32, x64)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
51,8 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
973
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Darmowa aplikacja, służąca do optymalizacji i przyspieszania komputera w celu uzyskiwania jak największej wydajności, potrzebnej do płynnego działania naszych gier komputerowych. Oprócz tego program pełni też rolę ich swoistego menedżera.

Główną funkcją Razer Game Boostera jest optymalizacja naszego komputera w celu osiągnięcia jak największej płynności w grach. Dokonuje się to przede wszystkim poprzez zatrzymywanie lub wyłączanie działających w tle aplikacji i procesów, które nie są niezbędne podczas gry.

Program po uruchomieniu dokona skanowania systemu, poszukując zainstalowanych w nim gier. W przypadku niewykrycia któregoś z tytułów, można dodać go ręcznie. Za każdym razem, gdy będziemy uruchamiać daną grę z poziomu programu, dokona on automatycznej optymalizacji komputera. Ustawienia wszystkich jej parametrów możemy albo pozostawić w gestii aplikacji, albo skonfigurować samodzielnie. Program wyświetla listę aktualnie działających usług, a także podaje, ile pamięci operacyjnej zużywają oraz w jakim stopniu wykorzystują procesor. Można samemu decydować, które z nich mają zostać zamknięte, lub też skorzystać z jego wskazań. Istnieje również możliwość zdefiniowania skrótów klawiaturowych, pozwalających na przełączanie między trybem „normalnym” a „przyspieszonym”.

Oprócz zwalniania pamięci operacyjnej, aplikacja może też m.in. zwiększyć prędkość czasu dostępu do dysku, dokonać defragmentacji plików, znajdujących się w folderze danej gry, dokonać aktualizacji sterowników, a także wykonać szczegółową diagnostykę komputera, generując przy tym raport, który może zostać wykorzystany do naprawy ewentualnych problemów. Ciekawą możliwością, oferowaną przez Razer Cortex, jest też zbieranie w jednym miejscu informacji o cenach gier komputerowych na poszczególnych platformach dystrybucji cyfrowej (takich jak np. Origin, Steam czy GOG) - dzięki temu z łatwością można dokonać zakupu interesującego nas tytułu w najkorzystniejszej cenie.

Przydatnymi funkcjami programu są również opcje możliwości wykonywania zrzutów ekranu w formie obrazu oraz wideo, a także opcja wyświetlania bieżącej ilości FPS (z ang. frame per second – klatek na sekundę). Ciekawostką dla niektórych może być zapisywanie informacji, dotyczących daty ostatniej sesji z daną grą oraz łącznego czasu z nią spędzonego. Warto wspomnieć też o możliwości wykonania backupu i późniejszej synchronizacji zapisanych stanów gier – są one umieszczane na naszym dysku w usłudze Dropbox, Google Drive lub OneDrive, dzięki czemu nie musimy martwić się, że w przypadku np. awarii systemu nasze postępy w rozgrywce przepadną.

Uwaga: przed pierwszym uruchomieniem aplikacja poprosi nas o założenia darmowego konta Razer

Razer Cortex

Razer Cortex

Razer Cortex

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.