partner serwisu

RAD Video Tools 1.100k

Pobierz
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
1,18 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
818
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Wyspecjalizowane narzędzie do odtwarzania i konwersji wideo, przy użyciu kodeków Bink i Smacker. Kodeki te, chociaż nie są popularne wśród użytkowników do codziennego użytku, to można je często spotkać w grach komputerowych.

Chociaż z punktu widzenia typowego użytkownika formaty Bink i Smacker nie prezentują się zbyt atrakcyjnie, to nie sposób nie zauważyć ich zalet. Smacker, to kodek dla materiałów o maksymalnie 256 kolorach. Ma bardzo małe wymagania sprzętowe, a przez ograniczoną paletę, jest już teraz przeważnie tylko stosowany w zastosowaniach, gdzie nie potrzeba fotorealistycznego wyglądu. Bink Video to normalny, 24-bitowy kodek o jakości lepszej niż DVD, ale z 3x mniejszymi wymaganiami sprzętowymi niezbędnymi do jego odtwarzania. Dzięki temu można go używać nawet na urządzeniach o dość ograniczonej mocy obliczeniowej np. konsoli przenośnej Nintendo DS.

Program, a dokładniej zestaw narzędzi, zwiera wszystko co niezbędne by przygotować film w formacie Bink lub Smacker, przez co jest podstawowym narzędzie dla autorów gier, używających w nich te kodeki. Oprócz konwersji, a nawet tworzenia tych formatów z odpowiedniego zestawu danych, możliwa jest dodawanie/usuwanie ścieżek dźwiękowych, a także przeprowadzenie dokładnej analizy technicznej.

RAD Video Tools umożliwia odtwarzanie plików BIK i SMK, pozwalają na ich konwersję do bardziej popularnego formatu AVI, wydobycie ścieżek dźwiękowych, a nawet na eksport filmu jako sekwencję klatek w jednym z popularnych formatów graficznych. Posiada także unikalną funkcję, która pozwala utworzyć z filmu plik wykonywalny EXE, który oprócz wideo zawiera w sobie odpowiedni odtwarzacz. Upraszcza to przesyłanie filmów między użytkownikami, bo nie wymaga posiadania specjalnego oprogramowania, czy odpowiednich kodeków.

Obsługiwane formaty:

  • wejściowe: BIK, SMK, WAV, AVI, MOV, QT, LST, FLC, FLI, BMP, GIF, PSD, TGA, PCX, TIF, SGI, PNG, PIC, JPG, JPEG, MP4, DV, MPG, MPEG, WMV, WMA, ASF, MJPG, MJPEG, AIFF, AU, RLA, SWF, MP3, RAW.
  • wyjściowe: BIK, SMK, AVI, WAV, FLC, BMP, GIF, JPEG, TGA, TIFF, PCX, PNG.

RAD Video Tools

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.