partner serwisu

PhotoScape 3.7

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
20,4 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
196828
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Znakomita (i darmowa) przeglądarka grafiki, posiadająca wszystkie narzędzia niezbędne do przeglądania zdjęć, ich edycji, drukowania i wykonywania wielu innych operacji.

Zaraz po uruchomieniu aplikacja wita użytkownika dosyć nietypowym interfejsem. W przeciwieństwie do niektórych przeglądarek fotografii, tutaj na starcie mamy dostęp do ekranu głównego, na którym wyświetlone są wszystkie narzędzia, z których możemy skorzystać podczas pracy z naszymi zdjęciami.

PhotoScape - interfejs

Moduł „Przeglądarka” pozwala na wyświetlanie obrazków z wybranego folderu. PhotoScape wspiera popularne formaty graficzne: .JPEG, .GIF, .BMP. PNG, .TIFF. Zawartość katalogów domyślnie jest przedstawiana w formie miniatur. Podczas przeglądania plików w taki sposób, otrzymujemy też dostęp do przycisków pozwalających m.in. na podgląd danych EXIF, szybki obrót zdjęcia o 90 stopni w lewo lub prawo, a także wydrukowanie fotografii. Możemy też wyświetlić zdjęcia na pełnym ekranie, przeglądając je samemu lub uruchamiając pokaz slajdów.

PhotoScape - przeglądarka

Menu „Edytor” umożliwia wykonanie korekty zdjęcia. Można wykonać m.in. regulację kontrastu zdjęcia, jego wyostrzenie, dokonać modyfikacji jasności i koloru czy balansu bieli. Dostępne jest także kadrowanie zdjęcia, nałożenie na nie ramki, kształtu, dodanie tekstu (także w dymku), nałożenie jednego z dostępnych filtry czy usuwanie efektu czerwonych oczu. Narzędzi jest oczywiście dużo więcej, dlatego też każdy powinien odnaleźć te, które będą mu potrzebne.

Warto wspomnieć o module „Batch Editor”, który umożliwia dokonywanie na wielu plikach operacji takich, jak np. zmiana rozmiaru zdjęcia czy nałożenie na nie wybranego filtru lub ramki.

Ciekawą możliwość oferują narzędzia „Strona” oraz „Łączenie”. Pierwsze z nich pozwala na połączenie kilku fotografii w jedną, większą (użytkownik może wybrać jeden z ponad 100 szablonów, określających rozłożenie poszczególnych zdjęć na stronie), drugie natomiast umożliwia  ułożenie kolejnych grafik obok siebie w pionie lub w poziomie, tak by powstał z tego jeden duży obraz.

PhotoScape - łąćzenie zdjęć

Moduł „AniGIF” daje możliwość stworzenia z wybranych przez nas zdjęć animacji. Można zmienić czas wyświetlania poszczególnych obrazów oraz sposób ich pojawiania się w kadrze.

Dla osób posiadających profesjonalny sprzęt fotograficzny, niezbędną funkcjonalnością będzie dostępny w PhotoScape tryb „Konwerter plików RAW”, pozwalający „wywołać” RAW-y do formatu .JPEG. Takie osoby docenią też zapewne moduł drukujący, oferujący wiele różnorodnych ustawień drukowania. Pozwala on m.in. na zadrukowanie całej strony fotografiami o danym rozmiarze (co przydaje się np. przy druku zdjęć legitymacyjnych) lub też miniaturami zdjęć.

Inne, dostępne w aplikacji narzędzia pozwalają na podział zdjęcia na kilka mniejszych, równych części (moduł „Splitter”) wykonanie zrzutu ekranu, pobranie koloru, widocznego na ekranie („Color Picker” – dane o kolorze są podawane w postaci szesnastkowej), jednoczesną zmianę nazw wielu zdjęć (narzędzie „Rename”). Ciekawą opcją jest możliwość wydrukowania jednego z gotowych szablonów: kalendarza, papieru do nut, papieru w linie, kratkę lub w kropki, którą oferuje moduł „Paper Print. Pewną ciekawostką jest link, ukryty pod ikoną „Szukanie twarzy”. Przekierowuje on nas do strony, na której, po wczytaniu naszego zdjęcia, możemy przekonać się, do jakich znanych osób jesteśmy podobni. Strona podaje też wiek osoby ze zdjęcia (to może być bardzo przekłamane...przekonał się o tym autor tych słów). Być może jednak z czasem ta funkcja będzie działać lepiej.

Aplikacja jest dostępna w języku polskim, choć niektóre frazy nie zostały przetłumaczone, dlatego też często możemy natknąć się na angielskie słówka (obecne chociażby w nazwach niektórych narzędzi).

2016.04.18, 18:50
Najnowsza wersja PhotoScape I pobierzphotoscape.pl
(wersja: 3.7)
Najnowsza wersja do pobrania działa na wszystkich systemach operacyjnych

-----> pobierzphotoscape.plPhotoScape jest to program do edycji grafiki, popularny jako darmowa alternatywa dla Photoshopa. Za pomocą PhotoScape użytkownik może przeglądać i organizować swoje zdjęcia, a także zmieniać je i edytować je w różny sposób. Obrazy mogą być przetwarzane, ich jasność można zmienić, dostosować balans kolorów, przeskalować, a także wykonać wiele innych operacji. Użytkownik może również dodać animacje i tworzyć z nich pliki GIF, kadrować obrazy, dodawać różne ramki, dodawać teksty i nakładać filtry artystyczne do zdjęć, jak również wiele innych modyfikacji. Opcja przetwarzania wsadowego pozwala użytkownikom edytować kilka plików w tym samym czasie, a program może także konwertować pliki w formacie RAW, powszechnie stosowane w wielu aparatach cyfrowych do formatu JPEG. Inną opcją, jaką program oferuje dla użytkowników jest możliwość utworzenia strony z wielu zdjęć, tak aby przypominała plakat. Zakres opcji dostępnych dla użytkownika sprawia, że program ten idealnie nadaje się na potrzeby amatorskiej obróbki zdjęć.
PROGRAMY-PC
2015.06.21, 10:16
Wpis usunięty przez moderatora
Edytowane przez moderatora (2015.08.25, 17:16): Spam
jurekwy
2015.06.21, 15:24
Przeglądarka Chrome blokuje pobierania programów z portalu Onet jako szkodliwe dla komputera (podmienianie stron, dodawanie nie zamawianych aplikacji itp.). Co wy na to?
2015.12.02, 17:53
polecam pobrać z tąd
http://9xa.pl/r/m2mphotoscapepl
http://9xa.pl/r/m2mphotoscapepl
http://9xa.pl/r/m2mphotoscapepl
polska najnowsza wersja
Edytowane przez autora (2015.12.02, 17:54)
p.ketjow
2016.03.08, 21:00
Ludzie nie dajcie się nabrać.Ten Pytu51 to złodziej który próbuje was oszukać i wcisnąć wam wysokopłatną 'usługę' przez SMS. Czytajcie dokładnie regulamin na dole strony, trzeba przewinąć, bo jest on poza ekranem początkowym.
Edytowane przez autora (2016.03.08, 21:03)