partner serwisu

PhotoFiltre 7.2.1

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
5,00 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware home
Liczba pobrań:
35922
Średnia ocena:
Twoja ocena:

PhotoFiltre to jeden z najlepiej rozbudowanych edytorów graficznych dostępnych za darmo. Jego możliwości może nie są takie jak np. Photoshopa, ale efekt końcowy naprawdę pokazuje program od dobrej strony.

W programie znajdziemy podstawowe funkcje edycyjne takie jak zaznaczanie, przycinanie, rysowanie figur geometrycznych i z wolnej ręki, malowanie pędzlem i sprayem, klonowanie czy smużenie. Nie zabrakło również możliwości skanowania bezpośrednio z aplikacji. To co odróżnia PhotoFiltre od innych aplikacji tego typu np. systemowego Painta to możliwość stosowania filtrów, masek fotografii oraz zaznaczeń wektorowych. Filtrów jest bardzo dużo, są one posegregowane w kilkanaście kategorii. Dzięki nim w kilka chwil poprawimy ulubione fotografie lub zamienimy je w małe artystyczne arcydzieła. Maski fotografii pozwalają zastosować dowolną maskę z pliku graficznego, w którym biały kolor oznacza przezroczystość a kolejne stopnie odcieni szarości definiują siłę przenikania obrazu. Wraz z programem otrzymujemy kilka gotowych masek, które można użyć jako bazę przy tworzeniu własnych. Zaznaczenia wektorowe to możliwość zaznaczania fragmentów obrazka przy użyciu kształtów zdefiniowanych przez prymitywy, takie jak prostokąt, elipsa, trójkąt, romb czy prostokąt z zaokrąglonymi rogami, lub za pomocą dowolnego kształtu stworzonego za pomocą dowolnej liczby linii. Pieczołowicie przygotowane kształty zaznaczeń można zapisać w pliku, by wykorzystać je ponownie w przyszłości. W tak rozbudowanym programie nie mogło zabraknąć przetwarzania wsadowego, które pozwoli na wygodne zastosowanie na zestawie obrazków zestawu akcji, takich jak skalowanie, przycinanie, dopasowanie jasności/kontrastu/etc., filtrów i przekształcenia. Wszystkie te funkcje sprawiają, że PhotoFiltre można używać jako typowego edytora graficznego, programu do szybkiej obróbki fotografii oraz tworzenia artystycznych obrazków.

7-dma odsłona programu powstała w oparciu o komercyjny program tego samego autora czyli PhotoFiltre Studio. Przynosi ona zmieniony interfejs użytkownika oraz obsługę warstw i przeźroczystości z kanałem alfa.

Uwaga: aby używać programu w języku polskim należy pobrać i zainstalować spolszczenie.

PhotoFiltre

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.