partner serwisu

PartitionGuru Free 4.9.3

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
37,3 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
11800
Średnia ocena:
Twoja ocena:

PartitionGuru to program do zarządzania partycjami na dyskach oraz odzyskiwania danych i partycji. Edycja Free w porównaniu z Professional oferuje mniej funkcji.

Aplikacja obsługuje zarówno tabele partycji MBR jak i GUID (wymaga EFI, ale pozwala na pełną obsługę dysków wiekszych niż 2TB). Oprócz podstawowych operacji na partycjach takich jak tworzenie, usuwanie, ukrywanie, formatowanie, oferuje również bardziej zaawansowane funkcje jak odzyskiwanie utraconej partycji, usuniętych lub utraconych plików, pozwala wykonać kopię bezpieczeństwa wybranej partycji do pliku obrazu z możliwością jej przywrócenia, sklonować partycję lub cały dysk, sprawdzić i naprawić błędy w tabeli partycji oraz zaawansowane operacje na plikach. Miłym dodatkiem jest obsługa dysków wirtualnych w formatach .vmdk (VMWare), .vhd (Virtual PC) oraz .vdi (VirtualBox). Dyski wirtualne są obsługiwane dokładnie tak samo jak dyski fizyczne co oznacza, że można na nich wykonać dokładnie te same operacje. Pełny wachlarz funkcji można zastosować na partycjach z następującymi formatami plików: FAT12, FAT16, FAT32, NTFS; w przypadku partycji EXT2 i EXT3 obsługa ogranicza się tylko do odczytu.

Dla przeprowadzenia operacji na aktywnych partycjach przewidziano specjalną wersję programu dla systemu DOS. W przeciwieństwie do innych programów do zarządzania dyskami, w tym przypadku nie ma potrzeby nagrywania płyty CD czy tworzenia bootowalnego nośnika USB. Wystarczy z menu programu wybrać odpowiednia opcję, a komputer się zrestartuje i zostanie uruchomiony PartitionGuru w wersji dla DOS. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności i ponownym uruchomieniu komputera zostanie uruchomiony system Windows. Wersja ta, ze względu na ograniczenia systemu DOS jest pozbawiona następujących funkcji: zmiana liter partycji, tworzenie bootowalnych dysków USB, obsługa dysków wirtualnych i odzyskiwanie plików.

Główne różnice między wersją Free a Professional:

  • brak odzyskiwania danych dla dysków z sektorami innymi niż 512 bajtów
  • obsługa dysków GPT o wielkości do 2TB
  • klonowanie dysków i partycji tylko przez kopiowanie plików
  • kopia bezpieczeństwa partycji tylko przez kopiowanie plików
  • brak możliwości przeglądania zawartości kopii bezpieczeństwa partycji
  • odzyskiwanie partycji i danych tylko na dyskach lokalnych
  • obsługa dysków wirtualnych tylko w trybie odczytu

Ograniczenia: tylko do użytku niekomercyjnego.

PartitionGuru Free

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.