partner serwisu

Panda USB Vaccine 1.0.1.4

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
829 KB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
2012
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Program, dzięki któremu zabezpieczymy komputer oraz posiadane pamięci przenośne USB, przed rozprzestrzenianiem się za ich pomocą różnego rodzaju złośliwych programów.

Ostatnie statystyki wykazują, że zarażanie komputerów przez złośliwe oprogramowanie nadal w dużej mierze jest dokonywane przez przenośne pamięci USB. Szkodniki wykorzystują fakt, że plik AUTORUN.INF może być umieszczany na wszystkich partycjach dysków twardych, przenośnych pamięciach USB czy nawet płytach CD/DVD. Plik ten zawiera informację co ma zostać uruchomione gdy taki dysk zostanie 'podłączony' do komputera. W przypadku normalnego oprogramowania, zwłaszcza na płytach CD/DVD, mechanizm ten jest używany do automatycznego uruchamiania instalatora programu bądź gry. Niestety, twórcy złośliwych programów również używają tej metody, korzystając z faktu, że autouruchamianie dysków wymiennych w systemach Windows jest domyślnie włączone.

Na ratunek przychodzi Panda USB Vaccine, dzięki któremu możemy całkowicie wyłączyć autouruchamianie wszelkich napędów, w tym dysków wymiennych podłączanych do komputera. Program oferuje również tryb rezydentny, w którym uruchamia się przy starcie systemu i automatycznie zabezpiecza każdy podłączany dysk przenośny USB. Oczywiście możliwe jest ręczne zaszczepienie wybranych dysków wymiennych, a dla zaawansowanych użytkowników przewidziano obsługę aplikacji z linii komend.

Uwaga: zabezpieczenie dokonywane na dyskach wymiennych USB jest NIEODWRACALNE - specjalnie spreparowanego przez program pliku AUTORUN.INF nie da się odczytać, modyfikować i usunąć (pozbyć się go można tylko i wyłącznie przez formatowanie); obsługa systemu plików NTFS jest w fazie eksperymentalnej, dlatego też zaleca się wykonanie kopii bezpieczeństwa przed wykonaniem operacji na pamięciach USB z systemem NTFS.

Panda USB Vaccine

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.