partner serwisu

Paint.NET 4.0.17

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
6,73 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
43254
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Paint.NET to darmowe narzędzie służące do obróbki różnego rodzaju zdjęć i obrazów. Program posiada wiele możliwości, dzięki którym odbiega od zwykłych darmowych aplikacji tego typu.

Autorzy projektowali program, by był intuicyjny w obsłudze, a jego opanowanie zajęło mało czasu i nie wymagało nauczyciela. Paint.NET pozwala na edycję wielu obrazków jednocześnie, wykorzystując bardzo popularny mechanizm kart. W przeciwieństwie do kart znanych np. z przeglądarek internetowych, tutaj widzimy miniaturki aktualnie otwartych obrazków, które są na bieżąco aktualizowane. To sprawia, że nawigacja po otwartych obrazkach jest zdecydowanie wygodniejsza niż przy użyciu nazw plików. Program jest dostosowany do pracy w systemach, gdzie dostępny jest interfejs Aero, oferując wtedy bardziej dostosowany wygląd i rozszerzone działanie. Paint.NET to jeden z najszybszych edytorów graficznych dostępnych na rynku. Poświęcono dużo czasu i zasobów, by zoptymalizować jego działanie. Nie ważne czy pracujesz na maszynie z energooszczędnym procesorem Atom, czy potężna dwuprocesorową stacją roboczą, program uruchomi się szybko i będzie szybko reagował na komendy użytkownika.

Paint.NET zaskarbił sobie serca wielu użytkowników, którzy tworzą jedną z bardziej przyjaznych i aktywnych społeczności. Na forum programu można znaleźć olbrzymią i ciągle rosnąca listę tutoriali oraz wtyczek. Te ostatnie pozwalają na dodawanie nowych funkcji i efektów, których w standardzie znajdziemy już bardzo dużo. Do dyspozycji mamy podstawowe narzędzia i efekty niezbędne przy obróbce cyfrowych fotografii. Nie zabrakło też efektów artystycznych i deformujących obrazki.

Chociaż Paint.NET to edytor grafiki rastrowej, w narzędziach znajdziemy rysowanie krzywych i krzywych Beziera. Nie zabrakło też tworzenia gradientów, rozbudowanego zaznaczania, klonowania czy narzędzia do zmiany kolorów. Na koniec trzeba wspomnieć o nieskończonej historii przeprowadzonych zmian, która zawiera wszystkie akcje przeprowadzone od początku pracy nad obrazkiem. To wszystko sprawia, że zaraz po instalacji Paint.NET jest bardzo wygodnym programem do edycji grafiki, a po zainstalowaniu dodatkowych wtyczek jego możliwości potrafią zaskoczyć niejednego użytkownika komercyjnych produktów.

Uwaga: program wymaga zainstalowanego pakietu Microsoft .NET Framework 4.5 lub nowszego.

Paint.NET

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.