partner serwisu

PITY 2015 xls 1.0 v. 20.01.2016

Pobierz
System:
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski
Rozmiar:
5,04 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
5601
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Kompletne narzędzie do rozliczania rocznych deklaracji podatkowych wraz z towarzyszącymi im załącznikami, stworzone w formie interaktywnych arkuszy kalkulacyjnych.

Po zainstalowaniu pakietu należy otworzyć plik PITY2015xls.xls, będący główną częścią programu. To tutaj wybieramy interesujące na dokumenty, tutaj konfigurujemy czy chcemy drukować formularze dwustronnie (pod warunkiem posiadania drukarki wyposażonej w wydruk dwustronny) i poznamy skróty klawiszowe pomagające wyliczać wartości do wstawienia w komórki. Udostępnione formularze są zgodne z wzorami opracowanymi przez Ministerstwo finansów i można je stosować zamiast oryginalnych druków dostarczanych przez urzędy skarbowe. Przy pomocy programu rozliczymy dochody osób fizycznych wypełniając deklaracje PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-37 z PIT-11, PIT-38, PIT-39, załączniki PIT-28/A, PIT-28/B, PIT/O, PIT/D, PIT-2K, PIT/B, PIT/M, PIT/Z, PIT/ZG, ORD-ZU oraz druk przelewu. Wypełnia się je zdecydowanie wygodniej niż normalne wersje ponieważ wszystkie obliczenia są wykonywane automatycznie, do tego można wybrać część pozycji takich jak urząd skarbowy z predefiniowanych list, a wszystkie wprowadzane dane są sprawdzane pod kątem poprawności.

Podobnie jak w wersji 2014, 2015 oferuje możliwość zapisu wypełnionego formularza w formacie XML zgodnym z systemem e-Deklaracje. Niestety, na tym się kończy i żeby wysłać PIT drogą elektroniczną, niezbędne będzie użycie dodatkowego oprogramowania. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie producenta.

Nowością w wersji 2015 jest współpraca ze wszystkimi zeznaniami podatkowymi w formacie PDF. Wystarczy wypełnić formularz w PITY 2015 xls, wyeksportować dane do formatu XML, a następnie otworzyć formularz w PDF pobrany ze strony Ministerstwa Finansów w czytniku PDF z zainstalowaną wtyczką e-Deklaracje i zaimportować dane XML. Dokładniejszy opis przeprowadzenia powyższej operacji można znaleźć na stronie producenta programu.

Autor programu na swojej stronie internetowej, za dodatkową opłatą (każdy formularz z osobna) udostępnia dodatkowe formularze PIT, na szczęście nie będą one potrzebne podczas typowego rozliczania podatków przez osoby indywidualne czy też małżeństwa.

Uwaga: do poprawnego działania programu niezbędny jest arkusz kalkulacyjny Microsoft Excel w wersji 97 lub nowszej - ze względu na użyte makra i formanty ActiveX, program nie będzie działał poprawnie w pakiecie OpenOffice/LibreOffice. Aby w pełni wykorzystać interaktywne możliwości formularzy należy otworzyć je z włączonymi makrami i ActiveX w programie Excel 2007 lub nowszym.

PITY 2014 xls

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.