partner serwisu

PDFCreator 2.5.3

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
27,7 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
64877
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Bardzo prosty, a zarazem niezwykle funkcjonalny konwerter wszelkich dokumentów do formatu .PDF. Instalując się w systemie jako wirtualna drukarka, umożliwia konwersję plików z praktycznie każdej aplikacji, która posiada opcję drukowania.

Dzięki zastosowaniu zabiegu, polegającego na stworzeniu wirtualnej drukarki, użytkownicy otrzymują niezwykle wszechstronne narzędzie, pozwalające zapisać w formacie .PDF wszelkiego rodzaju teksty, grafiki, schematy oraz wiele innych rodzajów dokumentów.

Używanie konwertera możliwe jest natychmiast po zakończeniu instalacji. Wystarczy tylko uruchomić zadanie drukowania danego dokumentu, a następnie wybrać drukarkę „PDFCreator” i wskazać miejsce zapisu pliku .PDF. Aplikacja dodatkowo integruje się z systemem, dodając do menu kontekstowego opcję tworzenia PDF-ów, dzięki czemu można za pomocą zaledwie kilku kliknięć przekonwertować dany plik do tego formatu.

PDFCreator umożliwia oczywiście zmianę wielu ustawień, mających wpływ na kształt i rozmiar pliku wynikowego. Aby mieć do nich później szybki dostęp, można zapisać je w postaci profili. Możliwe jest m.in. wybranie wersji formatu PDF, sposobu ułożenia wyświetlanych stron, stopnia kompresji obiektów w dokumencie (zarówno kolorowych, jak i czarno-białych), osadzenie w pliku czcionek, określenie strony startowej daa także ustawienie schematu kolorów. Można też zabronić osobom przeglądającym je kopiowania jakiejkolwiek ich zawartości. Dokumenty dodatkowo mogą zostać zaszyfrowane i podpisane cyfrowo.

Poza zapisem do formatu PDF, możliwe jest skorzystanie z szeregu dostępnych innych formatów, wśród których znajdują się zarówno głównie formaty graficzne, takie jak PNG, JPEG, czy BMP (dla których można ustalić rozdzielczość oraz głębię koloru), tekstowe (.TXT), czy wektorowe (.EPS oraz .SVG). PDFCreator może działać również w charakterze serwera, gromadząc w jednym miejscu wszystkie „wydrukowane” (przekonwertowane) przez nas dokumenty.

Licencja pozwala na korzystanie z aplikacji zarówno w domu, jak i wykorzystywanie jej w celach komercyjnych, dzięki czemu osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą bez obaw skorzystać z PDFCreatora, nie musząc wydawać dużych kwot na programy do tworzenia plików .PDF.

Uwaga: instalator może proponować zainstalowanie dodatkowych programów, można z tego jednak zrezygnować

 

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.