partner serwisu

Opera Next 15.0.1147.18

Najnowsza wersja:Opera 60.0.3255.151
Pobierz
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
24,3 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
92186
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Najnowsze wydanie rozwojowe popularnej przeglądarki internetowej po przesiadce na silnik renderujący WebKit.

Przeglądarka została opracowana od podstaw, by zaoferować użytkownikom jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze przeglądanie stron WWW. Od razu rzuca się w oczy estetyczny interfejs użytkownika. Przebudowana została dobrze znana z poprzednich wersji funkcja Speed Dial, dzięki czemu skróty do ulubionych witryn można przechowywać w folderach. Obok pojawiły się zakładka Stash i Discover. Pierwsza z nich przechowuje strony, których przeglądanie odłożyliśmy na później, a druga prezentuje najnowsze wiadomości pogrupowane w kategorie tematyczne.

Zmiana silnika renderującego strony niesie za sobą poważne zmiany. Takie zagranie rozwiązało większość problemów, z jakimi nie radził sobie oryginalny silnik Opery. To także obsługa protokołu SPDY, dzięki czemu komunikacja z usługami Dysk czy Dokumenty Google przebiega szybciej, a one same działają szybciej. Zabrakło jednak obsługi dokumentów PDF, więc nadal będzie trzeba używać dodatkowego oprogramowania do tego celu.

Niestety nie obeszło się bez ofiar. Zniknął znany i lubiany klient poczty Opera Mail. Na szczęście zdecydowano się na dalsze rozwijanie tego projektu, tyle że w postaci osobnej aplikacji. Tyle szczęścia nie miał wbudowany klient sieci BitTorrent, który na pewno nie będzie już rozwijany w żadnej postaci.

Uwaga: wydanie to jest wersją rozwojową, program może działać niestabilnie; zaleca się używanie go na komputerach nie wykorzystywanych do ważnych zadań.

Opera Next

2013.05.28, 22:59
fajna ale ma braki
(wersja: 15.0.1147.18)
Fajna przeglądarka ale brakuje mi:
-pasku postępu pobierania strony
-jak narazie brak podstawowych dodatków bezpieczeństwa chodzi o wot i adblock i nie tylko
-przypinanie kart by zmniejszać ilość zużytego miejsca przez karty u gory
ale ulepszyli pobieranie plików super wygląda pobieranie plików i lepiej działa niżeli w google chrome

liczę że będzie lepsza synchronizacja haseł i zakładek

polecaam tę opere i brakuj
2014.11.01, 21:23
Fajna ale obciąza za dużo pamięć ram
(wersja: 25.0 Build 1614.68)
Super przeglądarka ale za bardzo obciąza pamięćRAM czyli obciaża na maxa pamięć ram aż sie laptop zaczyna wieszać i zacinać po przez brak pamięci RAM i szukam alrernatywy do wolnego netu