partner serwisu
2014.11.01, 21:23
Fajna ale obciąza za dużo pamięć ram
(wersja: 25.0 Build 1614.68)
Super przeglądarka ale za bardzo obciąza pamięćRAM czyli obciaża na maxa pamięć ram aż sie laptop zaczyna wieszać i zacinać po przez brak pamięci RAM i szukam alrernatywy do wolnego netu
pobierzor
2014.09.06, 13:44
Wpis usunięty przez moderatora
Edytowane przez moderatora (2014.09.17, 13:33): Link do cracków
2013.05.28, 22:59
fajna ale ma braki
(wersja: 15.0.1147.18)
Fajna przeglądarka ale brakuje mi:
-pasku postępu pobierania strony
-jak narazie brak podstawowych dodatków bezpieczeństwa chodzi o wot i adblock i nie tylko
-przypinanie kart by zmniejszać ilość zużytego miejsca przez karty u gory
ale ulepszyli pobieranie plików super wygląda pobieranie plików i lepiej działa niżeli w google chrome

liczę że będzie lepsza synchronizacja haseł i zakładek

polecaam tę opere i brakuj
2011.06.16, 19:41
Najlepsza przeglądarka WWW
(wersja: 11.50 Build 1040 snapshot)
Pewno powiecie że przesadzam z tą 'najlepszą przeglądarką', ale dla mnie jest to najlepsza przeglądarka, a co mnie do tego stwierdzenia skłoniło?

A mianowicie wyjaśnię to opisując moją historia z Operą.
Od kiedy założyłem internet polecano mi Operę, ale ja jakoś nie miałem do niej przekonania (nawet nie wiem czemu?) więc na baaaardzo długo wylądował u mnie Firefox (jeszcze w wersji 2 i później 3-ej), wiadomo kompatybilna, swego czasu szybka i bez konkurencyjna. Przyszły czasy bumu na HTML5, a Firefox strasznie zwlekał z wydaniem swojej nowej przeglądarki w wersji 4-ej wspierającej tą technologie, no to zacząłem poszukiwania za nową przeglądarką zmotywowany tym że jestem maniakiem wprowadzanych nowych technologii. Oczywiście testowałem IE8 i 9 Betę, oraz Chrome. Co do IE to nie byłoby tak źle gdyby nie to że ma bardzo nie wygodne zarządzanie Ulubionymi (Zakładkami), brak sprawdzania ortografii (u mnie bardzo przydatna funkcja), bardzo złej opinii o bezpieczeństwie, oraz mizernym aktualizowaniu jej by załatać dziury i zwiększyć zabezpieczenia. Z niektórymi standardami, zwłaszcza tymi otwartymi też za dobrze sobie nie radzi, a jej szybkość jest średnia. Co do Chrome, to oczywiście ma przyjemny minimalny wygląd, bardzo odczuwalną szybkość wyczytywania stron, ale 'szpiegostwo Google' trochę mnie odstrasza, bywają problemy z jej stabilnością i z niektórymi stronami.

Więc została mi do przetestowania Opera. Na dzień dobry w Operze spodobał mi się przyjemny i praktyczny wygląd, i co najwspanialsze Speed Dial, gdzie żaden dodatek o podobnej funkcjonalności do pozostałych przeglądarek mu nie dorówna. Szybkość działania i wczytywania stron odczuwam na poziomie przeglądarki Chrome, a nieraz mam wrażenie że szybciej działa. Synchronizacja zakładek i innych zawartości też działa bardzo dobrze i używam jej obowiązkowo. Opera Unite świetna sprawa do wymieniania się plikami ze znajomymi, a Opera Turbo (rzadko używam) dobra sprawa jak mam neta obciążonego, a potrzebuje coś szybko przejrzeć na jakiejś stronie lub nawet kilku stronach. Ogólnie nie jestem jakimś bardzo zaawansowanym użytkownikiem (developerem) i tą przeglądarkę używam tak jak Firefoxa czy jakiś czas IE i Chrome więc dziwię się że Opera ma opinię że jest to przeglądarka dla zaawansowanych użytkowników. Nie mam też z tą przeglądarką jakichś większych problemów w porównaniu z tymi wymienionymi. Na plus trzeba dodać że Opera wprowadza często szybciej jakieś innowacje niż konkurencja, która często je kopiuje do swoich przeglądarek. Oczywiście Opera 'nie jest usłana różami', dużym jej problemem jest brak wsparcia ze strony Microsoftu z wtyczką Silverligh, przez co są spore problemy z niektórymi stronami opierającymi się na tej technologii, też nie zawsze potrafi wczytać każdą stronę poprawnie, bywa że po jej zamknięciu zostaje w procesach systemu i nie można jej otworzyć do puki nie zamknie się ręcznie tego procesu (jest to sporadyczna przypadłość). Po za tym innych uchybień nie znalazłem, i jak wiemy żadna przeglądarka jak i żaden program nie jest w 100% ani bezpieczny, ani kompatybilny, ani bezawaryjny.

Każdy ma swoje upodobania do programów, ale jeśli ktoś szuka nowej przeglądarki niech spróbuje Opery, a być może uzna ją za tą najlepszą.
2011.06.16, 11:27
Gorąco polecam
(wersja: 11.50 Build 1040 snapshot)
Opera 11 to wg mnie najlepsza przeglądarka na rynku. Dotąd głównie korzystałem z Firefoxa (lub IE9) ale gdy zrobiłem porównanie z otworzonymi kilkunastoma kartami (z youtube) Firefox po prostu zaczął się wieszać i oczywiście bardzo zwolnił (Explorer też nie był lepszy pod tym względem), a Opera była szybsza no i znacznie bardziej stabilna.
Poza tym Opera jest bezpieczniejsza i mniej dziurawa, a w Firefoxach ostatnio to tylko numerki się liczą.
Polecam każdemu z osobna tą przeglądarkę, bo na prawdę warto.