partner serwisu

OpenELEC 5.0.8

Pobierz
System:
Windows 95
Windows 98
Windows Me
Windows NT 4.0
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Linux (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
140 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
5629
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Open Embedded Linux Entertainment Center, w skrócie OpenELEC, to mała dystrybucja Linuksa, która pozwala zmienić komputer w kompletne centrum rozrywki multimedialnej. Sercem OpenELEC jest Kodi (dawniej XBMC Media Center) - jedna z najdłużej rozwijanych platform multimedialnych.

Uwaga: zachęcamy do zapoznania się z obszernym artykułem: XBMC Media Center w wydaniu OpenELEC w roli centrum multimedialnej rozrywki.

OpenELEC został zaprojektowany tak, by uruchamiał się możliwie szybko oraz był łatwy w instalacji. I tak faktycznie jest: zainstalowanie go od zera w dowolnym komputerze trwa mniej niż 15 minut, nawet wliczając w to przygotowanie nośnika instalacyjnego, a czas uruchomienia komputera z systemu zainstalowanego na pendrajwie rzadko kiedy przekracza 30 sekund.

Autorzy projektu poważnie podchodzą do sprawy i oferują zoptymalizowane paczki do najbardziej popularnych platform komputerowych używanych jako domowe centrum rozrywki. Oczywiście, jest też dostępna kompilacja uniwersalna, ale z doświadczenia wiemy, że lepiej użyć tych wyspecjalizowanych, które zawierają tylko to, co niezbędne, i przez to zajmują mniej miejsca. Oprócz normalnych kompilacji dostępne są ich warianty PVR. Funkcjonalność Personal Video Recorder dodaję obsługę kart telewizyjnych od analogowych, przez cyfrowe DVB-T, na kartach satelitarnych DVB-S/S2 skończywszy, pozwalając oglądać i nagrywać telewizję bezpośrednio z poziomu XBMC Media Center.

Generic Build

Kompilacja uniwersalna zawierająca wszystko to, co poszczególne wyspecjalizowane. Zawiera największą liczbę sterowników, dzięki czemu jest idealna do nietypowych konfiguracji lub w przypadkach, gdy nie ma pewności, której kompilacji należałoby użyć w danym komputerze. Zapewnia obsługę:

  • procesorów z rodziny x86, w tym modeli firm Intel i AMD
  • kart graficznych firm: AMD, Intel i Nvidia (obsługa VDPAU i XvBA*)
  • większości kart sieciowych i bezprzewodowych
  • większości kart dźwiękowych
  • karty CrystalHD firmy Broadcom.

Raspberry Pi Build

Specjalna kompilacja przeznaczona dla komputerka Raspberry Pi opartego na architekturza ARM. 

Xtreamer Ultra TV Build

Specjalna kompilacja powstała we współpracy zespołu OpenELEC i firmy Unicorn Information Systems, przeznaczona do odtwarzacza Xtreamer Ultra TV, który tak naprawdę jest komputerem oparty na platformie ION2 z paroma dodatkami, do których sterowniki znalazły się w tej kompilacji.

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.