partner serwisu

Odkurzacz 14.3.0.4600

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski
Rozmiar:
5,94 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
99494
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Niezwykle popularny polski program, służący do usuwania zbędnych obiektów, przechowywanych przez różne aplikacje, takich jak m.in. tymczasowe dane przeglądarek internetowych, czy pliki tymczasowe systemu operacyjnego. Nowa wersja jeszcze skuteczniej, szybciej i dokładniej wyszukuje niepotrzebne obiekty.

Aplikacja potrafi w posprzątać system Windows, usuwając z niego wszelkie pliki tymczasowe, pozostałości po deinstalatorach aplikacji, a także wiele innych „śmieci”. Odkurzacz rozpoznaje łącznie ponad 6500 zbędnych obiektów, które pochodzą pochodzących z z setek różnych programów. Dzięki temu na komputerze, który nie był wcześniej „sprzątany”, można odzyskać nawet kilka (a w skrajnych przypadkach kilkanaście) gigabajtów, zajmowanych przez niepotrzebne pliki.

Odkurzacz posiada kilka modułów. „Centrum akcji” sygnalizuje, jakie zadania powinny zostać wykonane (jeśli nie były one uruchamiane przez dłuższy czas). Informuje nas ono też o najważniejszych ustawieniach, związanych z oczyszczaniem systemu.

Wykonanie „Wstępnego czyszczenia” autorzy programu zalecają na samym początku. Oczyszcza ono foldery zawierające tymczasowe pliki, kopie zapasowe oraz raporty systemu i aplikacji, a także katalogi, które są niepotrzebne na dysku twardym.

„Skanowanie” zaleca się wykonać na samym końcu procesu oczyszczania komputera. Pozwala ono na odszukanie i oczyszczeniu systemu ze zbędnych plików, zgromadzonych na całym dysku twardym, także w folderach ukrytych.

Polecenia „Optymalizacja” i „Aktualizacja” nie są związane bezpośrednio z oczyszczaniem systemu ze „śmieci”. Pierwsza opcja pozwala na kontrolowanie aplikacji autostartu, uruchamiających się wraz z Windows. Wyłączenie niepotrzebnych będzie skutkowało szybszym startem systemu. „Aktualizacja” powoduje, jak sama nazwa wskazuje, aktualizację programu oraz jego bazy sygnatur, odpowiedzialnej za wskazywanie niepotrzebnych plików. Można ją przeprowadzać ręcznie lub też pozostawić to samej aplikacji, wykonującej ten proces samodzielnie.

Jeśli w wyniku czyszczenia wystąpiły błędy, utrudniające pracę systemu, użytkownik może skorzystać z funkcji „Przywracanie” i przywrócić usunięte obiekty, a następnie odszukać te, które są odpowiedzialne za stabilne działanie komputera. Moduł „Słownik” zawiera natomiast listę rozpoznawanych przez Odkurzacz niepotrzebnych plików.

Odkurzacz

Aplikacja wyświetla różne komunikaty ostrzegawcze w przypadku możliwości wystąpienia problemów. Dzięki temu można być spokojnym podczas przeprowadzania porządków. Każdemu z obiektów, których usunięcie proponuje program, można dokładnie się przyjrzeć i, w razie potrzeby, pozostawić go na dysku twardym.

2014.01.19, 15:21
odkurzacz
(wersja: 13.4.0.1685)
program powoduje spore problemy z działaniem win7. Nie polecam.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.