partner serwisu

O&O PartitionManager Professional 3.0 Build 199

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32)
Windows Vista (x32)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32)
Język:
angielski
Rozmiar:
8,40 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
trial
Liczba pobrań:
355
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Program do zarządzania dyskami twardymi i partycjami na nich się znajdującymi. Idealne rozwiązanie dla każdego, komu nie wystarczają funkcje oferowane przez moduł zarządzania dyskami systemu Windows.

Program pozwala na typowe operacje na partycjach takie jak: tworzenie, usuwanie, rozszerzanie i zmniejszanie. W ostatnim przypadku możliwe jest zmniejszenie partycji do najmniejszego rozmiaru dzięki zastosowaniu O&O Defrag czyli dedykowanego narzędzia do defragmentacji plików, które przeniesie dane na zmniejszanej partycji na jej początek, maksymalizując wolne miejsce na jej końcu. Usuwane za pomocą programu dane są w pełni bezpieczne dzięki aplikacji O&O SafeErase, która zadba by, nasze wrażliwe dane nie wpadły w niepowołane ręce, przy pozbywaniu się starego dysku twardego. Program obsługuje wszystkie dyski twarde, ssd, pamięci USB i karty pamięci, pozwalając przeprowadzać na nich wszystkie możliwe operacje. Pozwala tworzyć dyski różnego rodzaju: podstawowe, dynamiczne, oraz umożliwia konwersję między nimi. Nie straszne są mu dyski większe niż 2TB a to dzięki obsłudze tabel partycji GPT, obsługiwanego przez nowsze płyty główne z EFI. Jeśli chodzi o systemy plików, to program obsługuje: FAT12, FAT16, FAT32, NTFS4 i NTFS5, co trochę ogranicza jego zastosowanie tylko do manipulowania dyskami przeznaczonymi do użycia z systemami Windows.

Program nie potrafi dokonywać zmian na partycji systemowej, ale by obejść tą niedogodność, autorzy aplikacji przygotowali specjalną płytę Start CD, zbudowaną w oparciu o środowisko Windows PE. Po uruchomieniu z niej komputera możemy przeprowadzić dokładnie te same operacje co w aplikacji windowsowej plus mamy możliwość dokonania operacji na partycji systemowej. Niestety, płyta Start CD jest udostępniana dopiero po zakupie programu, co oznacza brak możliwości zapoznania się z nią w okresie testowym. Kolejnym minusem jest brak możliwości tworzenia obrazów partycji/dysków, ale brak ten jest częściowo rekompensowany przez inny program producenta: O&O DiskImage 4 Express Edition, który jest udostępniany bezpłatnie.

Okres testowy: 30 dni.

O&O PartitionManager

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.