partner serwisu

NirCmd 2.75

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
118 KB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
2481
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Zaawansowane narzędzie obsługiwane z linii komend umożliwiające wykonanie wielu czynności w systemie bez potrzeby używania graficznego interfejsu użytkownika. Przydatne dla zaawansowanych użytkowników i administratorów przy automatyzacji.

Program pozwala na tworzenie, zmienianie i usuwanie wartości i kluczy rejestru systemowego, dodawanie wpisów do plików INI, łączenie się z internetem poprzez dialup czy sieć VPN, zrestartować lub wyłączyć komputer, utworzyć skrót do pliku, zmieniać właściwości plików, zmieniać ustawienia ekranu, wyłączyć monitor, otworzyć/zamknąć szufladę napędu CD-ROM, zapisać zawartość schowka jako tekst czy obrazek w wybranym formacie i wiele innych. W rękach doświadczonego użytkownika jest to bardzo efektywne narzędzie, które pozwoli zautomatyzować wiele czynności i wykonywać je w skryptach.

Aplikacja przeznaczona jest dla zaawansowanych użytkowników i administratorów systemów, którym nie obca jest obsługa programów uruchamianych w wierszu poleceń. W archiwum znajdują się dwa pliki exe:

  • nircmd.exe - specjalny instalator, który skopiuje nircmdc.exe do folderu systemowego
  • nircmdc.exe - właściwa aplikacja

Uwaga: przykłady użycia programu można znaleźć w stronie producenta oraz w dołączonym pliku pomocy, w którym znajduje się również opis wszystkich komend dostępnych w programie.

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.