partner serwisu

Media Player Classic Home Cinema 1.7.13

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
12,7 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
168615
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Niezwykle „lekki” i darmowy odtwarzacz multimedialny, powstały na bazie nierozwijanego już od pewnego czasu Media Player Classica. W porównaniu do swego pierwowzoru został jednak bardzo rozwinięty i wyposażony w szereg nowych funkcji. 

Aplikacja swoim minimalistycznym wyglądem przypomina Media Player Classica. Interfejs obu odtwarzaczy jest podobny do tego, co mogliśmy zobaczyć w Windows Media Playerze 6.4, lecz jest to jedyne podobieństwo – Media Player Classic - Home Cinema jest znacznie bardziej funkcjonalny od starego microsoftowego playera. Dodatkowo też prosty interfejs jest w tym przypadku zaletą – brak graficznych wodotrysków, mogących dodatkowo obciążać procesor, sprawia, że każdy, nawet początkujący użytkownik, z łatwością odnajdzie się wśród najważniejszych możliwości programu.

 

Dużą zaletą aplikacja jest posiadanie wbudowanych najważniejszych kodeków, dzięki czemu nie jest konieczne ich wyszukiwanie i instalowanie w systemie. Bardzo przydaje się to w przypadku, jeśli chcemy szybko, bez żadnych komplikacji. otworzyć jakiś plik multimedialny. Lista rozszerzeń, obsługiwanych przez program, jest bardzo długa i powinna zaspokoić potrzeby większości użytkowników komputerów – znajdują się na niej pliki .WAV, .WMA, .MP3, .OGG, .SND, .AU, .AIF, .AIFC, .AIFF, .MIDI, .MPEG, .MPG, .QT, .MOV, .RMVB (choć dla odtwarzania tego oraz dwóch wcześniejszych formatów należy pobrać odpowiednio: kodeki Real Media dla .RMVB oraz QuickTime dla .MOV i .QT), .MP2, .VOB, .AC3, .DTS, .ASX, .M3U, .PLS, .WAX, .ASF, .WM, .WMA, .WMV, AVI, .CDA, .JPEG, .JPG, .GIF, .PNG, .BMP, .D2V, .MP4, .SWF, . oraz .FLV. Media Player pozwala też na odtwarzanie dysków Video CD (VCD) oraz Super Video CD (SVCD) oraz DVD-Video. Warto też wspomnieć o tym, że aplikacja wspiera dekodowanie H.264 i VC-1 z wykorzystaniem DXVA, co pozytywnie wpływa na obciążenie procesora podczas odtwarzania filmów. Nie tylko to przekłada się na sprawniejsze działanie odtwarzacza – ogólnie jest on bardzo lekki i w niewielkim stopniu obciąża zasoby systemowe, dzięki czemu wszystko działa płynnie i bez zacięć nawet na starszych maszynach.

Ważną funkcjonalnością Media Playera jest obsługa napisów, zarówno tych „wbudowanych” w filmy, jak i pochodzących z zewnętrznych plików, dla których możemy skonfigurować rodzaj i wielkość czcionki, szerokość obrysu, położenie oraz wiele innych opcji. Istnieje też możliwość dodawania do odtwarzanych multimediów zakładek o dowolnej nazwie (które są zapisywane nawet po zamknięciu danego pliku), co pozwala na szybki dostęp do np. ulubionego momentu filmu.

Media Player Classic - screen

Aplikacja pozwala, w przypadku posiadania przez dany utwór kilku strumieni dźwięku, na wybór odtwarzanej ścieżki dźwiękowej (w przypadku np. gdy film posiada oryginalną ścieżkę dźwiękową oraz ścieżkę z polskim lektorem). Inną, przydatną możliwością jest regulacja parametrów obrazu. Możemy ustawić m.in. jego kontrast, jasność, a także nasycenia kolorów. Ponadto użytkownik, jeśli tylko zechce, ma dostęp do wielu mniej lub bardziej zaawansowanych ustawień obrazu i dźwięku. Można też oczywiście zmieniać tempo odtwarzania utworu, proporcje obrazu, jego rozmiar, nakazać losowe odtwarzanie z playlisty, a także uzyskać dostęp o szczegółowych informacji o danym pliku.

2015.06.21, 14:32
Wpis usunięty przez moderatora
Edytowane przez moderatora (2015.08.25, 17:16): Spam
PROGRAMY-PC
2015.06.21, 10:18
Wpis usunięty przez moderatora
Edytowane przez moderatora (2015.08.25, 17:16): Spam
2014.08.23, 21:37
:-)
(wersja: 1.7.6)
Jak dla mnie - najlepszy odtwarzacz wideo (a przerobiłem ich już dużą ilość).