partner serwisu

Malwarebytes Anti-Rootkit BETA 1.09.3.1001

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
15,8 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
3665
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Wersja rozwojowa najnowszego programu firmy Malwarebytes do wykrywania i usuwania złośliwych rootkitów.

Twórcy złośliwego oprogramowania nie próżnują i każdego dnia pojawiają się coraz to nowsze odmiany rootkitów, które uprzykrzają życie użytkownikom. Ręczne usunięcie tych szkodników bywa  bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe. Dlatego też najlepiej użyć do tego wyspecjalizowanego oprogramowania np. takiego jak Malwarebytes Anit-Rootkit.

Program jest bardzo prosty w użyciu. Po uruchomieniu otrzymujemy informację, że mamy do czynienia z wersją BETA, więc przez użyciem aplikacji najlepiej jest wykonać kopię bezpieczeństwa ważnych danych. Sugerują to też sami autorzy, gdyż w przypadku niektórych rootkitów bezinwazyjne ich usunięcie może być niemożliwe. Kolejny krok to aktualizacja bazy danych używanych przez skaner. Czas pobierania danych jest zależy od posiadanego przez nas łącza internetowego, ale nie powinien zająć za pierwszym razem dłużej niż kilka minut. W kroku trzecim aplikacja przeskanuje wszystkie miejsca, w których mogą ukrywać się rootkity: sterowniki, sektory dysku, system, pamięć operacyjną oraz rejestr systemowy. Wszystkie wykryte podczas skanowania zagrożenia są prezentowane w tworzonym na bieżąco raporcie. Ostatni krok to rozpoczęcie czyszczenia systemu ze znalezionych zagrożeń, które w większości wymaga ponownego uruchomienia komputera.

Autorzy zalecają ponowne skanowanie po zakończonym procesie czyszczenia, aby upewnić się że wszystkie złośliwe programy zostały na pewno usunięte. Oprócz wyszukiwania rootkitów aplikacja sprawdza poprawność połączenia z internetem oraz czy są aktywne usługi Aktualizacja Windows i Zapora Windows.

Uwaga: przypominamy, że to wersja rozwojowa i może nie działać poprawnie; jej działanie zostanie zablokowane 25 lutego 2013 roku.

Malwarebytes Anti-Rootkit

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.