partner serwisu

MKVToolnix 9.6.0

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
13,3 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
19489
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Zestaw programów obsługiwanych z linii komend do ekstrakcji, odczytywania informacji, tworzenia i edycji plików MKV (kontenerów Matroska). Dzięki dołączonej nakładce graficznej, z programu mkvmerge.exe mogą korzystać nie tylko wirtuozi linii komend.

Matroska to jeden z kontenerów multimedialnych, który zdobywa coraz większą popularność ze względu na swoją uniwersalność. Dzięki zastosowaniu EBML (Extensible Binary Meta Language), czyli binarnej odmianie XML, format Matroska jest w pełni rozszerzalny o nowe możliwości, bez obawy, że nowe pliki przestaną być rozpoznawane przez programy obsługujące starsze implementacje formatu.

mkvmerge.exe to wyspecjalizowane narzędzie, które może odczytać wiele różnych formatów multimedialnych i umieścić tak odczytane strumienie danych w kontenerze Matroska. Niestety, jest to program obsługiwany z linii komend, co może nie być dla wszystkich rozwiązaniem komfortowym. Na ratunek przychodzi mkvmerge GUI, czyli nakładka graficzna, która pozwoli korzystać z potężnych możliwości mkvmerge.exe szerszej grupie użytkowników.

Używając mkvmerge GUI można łatwo skonwertować pliki AVI czy inne kontenery multimedialne do pliku MKV, z opcjonalnym dodaniem lub usunięciem ścieżki dźwiękowej, rozdziałów i napisów. Program pozwala na edycję właściwości każdej ze ścieżek, jaka ma być umieszczona w kontenerze. Bez problemu dodamy również załączniki czy rozdziały. Te ostatnie możemy wygodnie edytować dzięki dołączonemu edytorowi rozdziałów. Program pozwala na zdefiniowanie kilku zadań i zbiorcze ich uruchamianie. Każde zadanie możemy podejrzeć w formie komendy wywoływanej z linii komend, skopiować ją do schowka lub zapisać na dysku. Jest to niezwykle przydatne gdy chcemy przygotować skrypt, w którym praktycznie będą zmieniać się tylko pliki wejściowe i wyjściowe, a całe przetwarzanie pozostaje bez zmian.

Istniejące już lub dopiero co utworzone pliki MKV można otworzyć za pomocą dołączonego edytora nagłówków plików MKV, co na pewno spodoba się zaawansowanym użytkownikom przy pracy z uszkodzonymi plikami i nie tylko.

MKVToolnix

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.