partner serwisu

LinuxLive USB Creator 2.9.4

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
5,87 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
10745
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Bardzo prosta i wygodna w użyciu aplikacja przeznaczona do zainstalowania na nośniku przenośnym USB jednej z wielu dostępnych dystrybucji systemu Linux. 

Stworzenie samouruchamialnego nośnika USB z dystrybucją Linuxa nie należy do prostych czynności, zwłaszcza na systemie Windows. Dlatego szybciej i prościej użyć do tego celu specjalnie stworzonych narzędzi taki jak LinuxLive USB Creator. LiLi został stworzony z dużym naciskiem na prostotę i intuicyjność. Cały proces tworzenia został podzielony na pięć kroków:

  1. Pierwsze co należy zrobić to z listy dostępnych dysków wybrać pamięć USB.
  2. Następnie wybrać źródło danych, którego chcemy użyć. Może być to plik obrazu ISO, IMG lub ZIP, płyta CD/DVD umieszczona w napędzie podłączonym do komputera, lub system można pobrać z internetu. LiLi zawiera obszerną, posegregowaną i pogrupowaną wg głównych dystrybucji, listę systemów Linux. Wystarczy dokonać wyboru, a program sam wskaże najszybszy serwer pobierania.
  3. W zależności od wybranego systemu, gdyż nie wszystkie obsługują tą funkcję, możemy zdecydować czy i ile chcemy zarezerwować miejsca na przechowywanie danych podczas korzystania z zainstalowanego systemu Linux. Jeśli się na to nie zdecydujemy, system będzie działał w tzw. trybie "Live", w których dane użytkownika np. zmiana ustawień pulpitu czy konfiguracji urządzeń nie zostanie zapamiętana.
  4. Po wyborze dystrybucji czas trzy proste wybory. Możemy zdecydować czy utworzone przez program pliki mają zostać ukryte, czy przed instalacją nośnik USB ma zostać sformatowany (uwaga na utratę danych!) oraz aktywować unikatową funkcję wirtualizacji.
  5. Dla zaawansowanych użytkowników przewidziano możliwość zaawansowanej konfiguracji instalowanej dystrybucji, czego nie zalecamy początkującym. Jeśli wszystko zostało przygotowane jak należy to nie pozostaje nic innego jak uruchomić proces i czekać na wynik.

Linux Live USB Creator

Wspomniana wcześniej unikatowa funkcja wirtualizacji pozwala uruchomić zainstalowaną na nośniku USB dystrybucję Linuxa bez potrzeby uruchamiania z niej komputera. Osiągnięto to dzięki użyciu specjalnie przygotowanej wersji oprogramowania VirtualBox, służącego do wirtualizacji. Dzięki temu użytkownik ma możliwość zapoznać się z systemem, czy dokonać jego wstępnej konfiguracji jeszcze przed faktyczną potrzebą uruchomienia go na fizycznym komputerze. By uruchomić wirutalizację wystarczy uruchomić program Virtualize_This_Key.exe znajdujący się w folderze VirtualBox na nośniku USB.

Uwaga: do pobrania wybranej dystrybucji Linuxa oraz aktywacji funkcji wirtualizacji niezbędne jest połączenie z internetem.

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.