partner serwisu

Linux Mint 17.1

Pobierz
System:
Linux (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
1,30 GB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
13944
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Jedna z bardziej popularnych dystrybucji systemu Linux.

Linux Mint jest darmowym systemem operacyjnym przeznaczonym dla komputerów stacjonarnych jak i przenośnych. Bazuje na popularnym Ubuntu (a ten na Debianie) z którym jest w pełni kompatybilny, co zapewnia dostęp do dużej liczby pakietów. Linux Mint odchodzi od idei wyłącznie "wolnego oprogramowania" stosowanej przez twórców Ubuntu. Zaraz po instalacji możemy bez problemu np. odtwarzać MP3 i korzystać z innych windowsowskich formatów, działa też większości sprzętu komputerowego bez potrzeby doinstalowywania jakichkolwiek sterowników.

Autorzy dystrybucji Linux Mint przygotowali cztery różne wersje systemu, każda z nich z innym środowiskiem graficznym. Oprócz dobrze znanych środowisk KDE i Xfce użytkownik ma do wyboru MATE lub Cinnamon.

Linux Mint

*Konto usunięte*
2012.02.20, 15:21
Najlepszy Linux
(wersja: 12)
Linux Mint jest obecnie najlepszym Linux'em dla początkującego użytkownika. Wszystko co potrzebne ma już w sobie, jako osoba, która używana głównie Windows, bardzo łatwo odnalazłem się w tym Linuxie, dla osobo zaczynającej przygodę z komputerem Ubuntu i Mint są lepszym wyborem niż Windows, chyba że komputer ma służyć do gier, ale co za problem mieć dwa systemy na kompie.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.