partner serwisu
j dziadkowiec
2015.02.01, 00:29
Nowa wersja, szkoda tylko że nie w pełni przetłumaczona
(wersja: 4.4.0)
Jednym z zarzutów pod adresem twórców LO była duża częstotliwość z jaką wydawano nowe wersje, co miało się przekładać na większą liczbę niedoróbek i błędów w programie. Do tej pory nie uważałem tego twierdzenia za prawdziwe, niestety wersja 4.4, czy raczej oficjalny plik ze spolszczeniem właśnie taką tezę potwierdza. Nie wszystkie nowe funkcje 4.4 doczekały się, mimo wypuszczenia finalnej wersji, tłumaczenia na polski. Szkoda, bo rzutuje to negatywnie na skądinąd świetne oprogramowanie.
2014.07.15, 13:04
super program polecam
(wersja: 4.2.5)
Polecam go jako podstawowy program bo jako lepszy to wiadomo od microsoftu jest napewno lepszy taki program ale do podstawowych takich rzeczy jakie tam ja robie to ten program jest idealny
2014.04.12, 14:05
Testowałem i nie przypadł do gustu.
(wersja: 4.2.3)
Mam kupiony Office 365(2013) i chciałem zobaczyć co oferuje konkurencja, wydaje mi się że jest to niezła alternatywa dla tych co nie mają pieniędzy ale jeśli można wydać trochę i kupić Office to wydaje mi się że jest lepszy, wygodniejszy i więcej formatów obsługuje.
2014.04.11, 13:52
Ocena
(wersja: 4.2.3)
Bardzo fajna alternatywa nawet dla płatnych pakietów. Swoją drogą warto pamiętać, że wiele odpowiedzi w takich wątkach, to 'komentarze sponsorowane'. Tutaj ryzyka nie ma, bo darmowe, ale, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na http://cosiepsuje.com/ . Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.
2014.01.30, 21:08
Pozytywny
(wersja: 4.2.0)
W calc 4.2 pojawiły się nowe funkcje. Wykaz na stronie http://librehelp.pl/calc-libreoffice-42-nowe-funkcje
2013.07.13, 21:29
LibreOffice
(wersja: 4.0.4)
Bardzo dobry pakiet biurowy, dynamicznie rozwijany przez społeczność. Bieżąca wersja Writera (odpowiednik Worda) sprawdza gramatykę, więc można pisać bez obaw:). Calc bardzo dobry arkusz kalkulacyjny. Przejście z Excel na Calc nie powinno sprawiać większych problemów, jednak jeśli ktoś miałby trudności podczas pracy w Calc, polecam stronkę: http://www.librehelp.pl
2013.04.04, 08:10
Lepszego nie znajdziecie
(wersja: 4.0.1)
Nie wiem czy można napisać coś więcej niż moi komentarzowi poprzednicy, dlatego mogę w sumie powiedzieć jedynie: POTWIERDZAM. Tak, drodzy państwo, potwierdzam, że LibreOffice to program doskonały, jest to pełnowartościowy, bogaty, bardzo rozbudowany pakiet biurowy, w którym znajdziemy wszystko czego potrzebujemy - dobrego i przejrzystego edytora tekstu, rozbudowany arkusz kalkulacyjny (razem z makrami!), edytor baz danych, edytor grafiki, edytor prezentacji multimedialnych... ufff... a wszystko w pełni darmowe!! Obsługa? Jakże prosta, jakże banalna! Dla tych co jednak wolą się wspomóc małym tutorialem polecam to: http://www.coreblog.pl/tag/libreoffice/
2012.08.07, 08:10
LibreOffice
(wersja: 3.5.5)
Libre to dobry pakiet do zastosowań domowych oraz w niedużych firmach. Sam korzystam z niego właśnie w domu i jestem zadowolony - ma wszystkie potrzebne funkcje. Zazwyczaj używam go do pisania tekstów mających kilkanaście stron i prowadzenia statystyk w arkuszu kalkulacyjnym - w obu przypadkach Libre wywiązuje się ze swoich zadań. Wielu osobom z pewnością spodoba się tradycyjny interface, czyli układ menusów i przycisków. Choć do tego z (już nie tak) nowego Worda można się przyzwyczaić, to ja jednak wolę coś prostszego.

LibreOffice jest darmowe dla wszystkich, to znaczy, że można go zainstalować u siebie w domu, w małym biurze, wielkiej korporacji, instytucie naukowym i urzędzie. Wszystko to bez płacenia nawet złotówki.

Pakiet ma oczywiście wady, przez które nie wystawiłem najwyższej oceny. Przede wszystkim prędkość działania nie imponuje. Więcej - Libre strasznie lubi przymulać, co irytuje podczas pracy na dużych plikach. Użytkownikom Worda z pewnością nie spodoba się, że jego odpowiednik - Writer - nie sprawdza gramatyki. Problem jest na szczęście do obejścia i można ściągnąć specjalne rozszerzenie ze strony http://languagetool.org/ (uwaga: musisz mieć zainstalowaną Javę na komputerze).

Osobom, które nie chcą płacić za pakiet od Microsoftu (ani zaopatrywać się w niego w inny sposób), mimo wad mogę z czystym sumieniem polecić LibreOffice. Przy przejściu z pakietu MS na Libre mogą oczywiście pojawić się problemy natury 'a jak to zrobić?'. Jeśli o mnie chodzi, to potrzebowałem tygodnia czasu, aby po zmianie oprogramowania móc w miarę płynnie korzystać z Writera i Calca. Nie potrzebowałem do tego żadnych tutoriali czy kursów - wystarczyło trochę samozaparcia i grzebania po menusach. Ale jakby ktoś się bał samodzielnie wszystko sprawdzać: http://kursdlaopornych.pl/writer/
LibreOffice to udana kontynuacja OpenOffice i warto ją zainstalować, aby chociaż sprawdzić, czy dobrze się pracuje z tym pakietem.
Edytowane przez autora (2012.08.07, 08:11)
2012.01.23, 21:46
Polski słownik do Libre Office
(wersja: 3.4.5)
Legalnie dostępny dla każdego za darmo, również dla firm dzięki pracy ochotników.
Brak wbudowanego słownika PL, trzeba doinstalować ręcznie.
Sprawdziłem z wer.3.4.5 Portable więc podaję link
(instalacja z menu: Narzędzia / Menedżer rozszerzeń / Dodaj... wskazać pobrany plik .oxt słownika )
Plik słownika:
http://libreoffice-na.us/English-3.4-insta..._2008-12-06.oxt
Dodatkowo narzędzie 'Language Tool' ze strony Libre Office:
http://extensions.libreoffice.org/extensio...ableText=polish
2011.06.16, 17:54
LibreOffice
(wersja: 3.4.0)
Znakomity program bedacy alternatywa dla dosc drogiego pakiety MS Office.
LibreOffice to kontynuacja projektu OpenOffice. Program bez problemu radzi sobie z plikami DOC czy XLS, oferuje funkcjonalny i prosty w uzyciu eksport dokumentu do pliku PDF.
Jednym slowem - program niezbedny w kazdej firmie i domu.
2011.06.16, 13:19
Libre Office zamiast MS?
(wersja: 3.4.0)
LO to darmowy pakiet biurowy będący kontynuacją projektu OpenOffice.
Do zastosowań domowych starcza z nawiązką. Dla osób przyzwyczajonych do pracy z OO przesiadka będzie praktycznie niezauważalna. Natomiast użytkownikom nowszych wersji MS Office ze względu na nieco inny interfejs i styl obsługi program może wydać się archaiczny. Niemniej funkcjonalność jest bardzo duża i powinien wystarczyć do większości zastosowań. I co najważniejsze pakiet jest darmowy oraz ma możliwość edycji i tworzenia dokumentów w najnowszych formatach Microsoftu.