partner serwisu

KeePass Password Safe 2.31

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 98
Windows Me
Windows NT 4.0
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
2,90 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
6335
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Program do bezpiecznego zarządzania bazą danych zawierającą hasła, loginy i adresy URL.

Tworzona baza ma strukturę drzewiastą, co pozwala na wygodne pogrupowanie haseł na kilku poziomach gałęzi. Każdemu wpisowi można nadać indywidualną nazwę oraz przypisać ikonę, by szybciej i łatwiej rozróżniać hasła do różnych witryn i nie tylko. Baza szyfrowana jest przy pomocy mocnych algorytmów szyfrujących AES i Twofish oraz haszujących SHA-256. Dostęp do bazy może być uzyskany poprzez wprowadzenie hasła, pliku-klucza lub obu tych elementów. W systemach Windows dostęp do bazy może zostać ograniczony do użytkownika, który ją utworzył. Wszystkie operacje na bazie danych są dokonywane w pamięci więc nie istnieje ryzyko że kiedykolwiek baza w postaci niezaszyfrowanej znajdzie się na dysku. Wszystkie operacje na bazie danych zostawiają po sobie czasowy ślad - bez problemu dowiemy się kiedy dany wpis został utworzony, zmodyfikowany, ostatnio wyświetlony czy też kiedy wygasa.

Istniejącą bazę można wyeksportować do formatów TXT, HTML, XML i CVS, a następnie użyć w innym programie do zarządzania hasłami. Oczywiście nic nie szkodzi na przeszkodzie by posiadając dane w takiej formie, zaimportować je i utworzyć nową bazę danych. Istniejącą bazę można również bez przeszkód przenosić między komputerami. Jeśli nie mamy głowy do tworzenia mocnych haseł, możemy skorzystać z wbudowanego generatora, który utworzy hasło na podstawie losowych danych z myszki i klawiatury. Możliwości programu można poszerzać przy pomocy wielu istniejących wtyczek, dostępnych na stronie autorów.

Uwaga: by używać program po polsku należy pobrać i zainstalować spolszczenie.

Uwaga: w systemach Windows Vista i 7 program wymaga zainstalowanego pakietu Microsoft .NET Framework 2 lub nowszego.

Uwaga: w przypadku systemów innych niż Windows do uruchomienia programu niezbędne jest platforma Mono oraz wersja przenośna z drugiego linku.

KeePass Password Safe

2014.04.09, 09:37
Ocena
(wersja: 2.25)
Korzystałem z tego. Przydatna rzecz. Warto jednak pamiętać, że wiele odpowiedzi w tego typi wątkach, to 'komentarze sponsorowane'. Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na http://cosiepsuje.com/ . Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.