partner serwisu

Kaspersky Software Updater 1.0.5.34 Beta

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
360 KB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
89
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Bezpłatny program do monitorowania dostępności aktualizacji dla zainstalowanego oprogramowania, a w szczególności programów wymagających częstych aktualizacji z powodu wykrywanych w nich luk bezpieczeństwa. Umożliwia także szybką instalację zaktualizowanych programów, bez potrzeby ich ręcznego pobierania za pomocą przeglądarki internetowej.

Luki bezpieczeństwa w powszechnie użytkowanym oprogramowaniu nie są niczym niezwykłym. Praktycznie nie ma tygodnia, by w popularnym, a tym samym niezbędnym dla wielu użytkowników programie, nie znaleziono potencjalnie niebezpiecznego kawałka kodu, który mógłby być użyty przez cyberprzestępców do włamania się na nasz komputer. Niektóre aplikacje, są wyposażone w mechanizm powiadamiania o pojawieniu się ich nowej wersji, ale nie umożliwiają automatycznego pobrania i szybkiej instalacji aktualizacji.

Z pomocą przychodzi firma Kaspersky, ekspert w dziedzinie zabezpieczeń, która zaprezentowała swoją odpowiedź na powyższy problem - Kaspersky Software Updater. Program obecnie dostępny jest w wersji rozwojowej, a sam producent nie udostępnił jeszcze szczegółowej dokumentacji, a zwłaszcza listy obsługiwanych programów firm trzecich. Z naszych testów wynika, że lista na pewno zawiera: Adobe Shockwave Player, Adobe Flash Player, VLC media player, Oracle Java JRE, Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer i TeamViewer. Jak widać, są to aplikacje bardzo popularne, w których dość często wykrywano luki bezpieczeństwa.

Proces skanowania jest całkiem szybki. Po jego zakończeniu zostanie zaprezentowana lista znalezionych programów, dla których dostępne są nowsze wersje. Przy każdej pozycji dostępny jest link prowadzący do licencji, na jakiej dystrybuowany jest dany program. Po zdecydowaniu jakie oprogramowanie ma być zainstalowane nie pozostaje nic innego jak kliknąć Update selected i poczekać, aż zostaną pobrane, a następnie zainstalowane aktualizacje.

Uwaga: do działania aplikacji niezbędne jest połączenie z internetem.

Kaspersky Software Updater

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.