partner serwisu

Kaspersky QR Scanner 1.0.0.147

Pobierz
System:
Android
Język:
angielski
Rozmiar:
5,80 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
201
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Mobilny skaner kodów QR (z ang. Quick Response, QR, czyli „szybka odpowiedź”), umożliwiający skanowanie ich bez obaw o niebezpieczeństwo, związane z potencjalnym atakiem phishingowym czy też zainfekowaniem urządzenia mobilnego.

Ataki phishingowe polegają na wyłudzaniu ważnych danych osobowych użytkownika. Cyberprzestępcy wykorzystują do tego celu najróżniejsze sposoby – jednym z nich jest przygotowywanie kodów QR, które przekierowują do niebezpiecznych stron internetowych. O ile widząc adres danej witryny stosunkowo łatwo można stwierdzić, czy jest ona godna zaufania, o tyle bardzo trudno wysnuć taki wniosek na podstawie czarno-białych kwadracików, z których składają się kody. Szansa na to, że wpadniemy wówczas w pułapkę zastawioną przez przestępców, jest dużo większa.

Z pomocą użytkownikom przychodzi Kaspersky QR Scanner. Aplikacja umożliwia skanowanie kodów QR, połączone z oceną poziomu bezpieczeństwa, jaki zapewniają znajdujące się w nich odnośniki do stron internetowych. W przypadku wykrycia zagrożenia skaner informuje o tym użytkownika, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie zagrożenia.

QR Scanner został pozbawiony niemal wszystkich zbędnych elementów, dzięki czemu cały proces skanowania jest maksymalnie uproszczony. Sprowadza się on do zeskanowania kodu i ewentualnej weryfikacji przez aplikację znajdujących się tam linków.

Aplikacja jest dostępna dla telefonów z systemem Android oraz iOS:

  • Android (ver. 1.0.0.147)
  • iOS (ver. 1.0.1)

Kaspersky QR ScannerKaspersky QR Scanner

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.