partner serwisu

Kaspersky PURE 3.0 13.0.2.558

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
180 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
trial
Liczba pobrań:
4611
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Pakiet zabezpieczający firmy Kaspersky, który łączy w sobie proaktywną ochronę antywirusową, zaporę ogniową, rozbudowana kontrolę rodzicielską, zarządzanie siecią domową, bezpieczeństwo online podczas przeglądania witryn internetowych, bezpieczne kontenery danych i haseł, tworzenie kopii zapasowych oraz bezpiecznie usuwanie danych.

Kaspersky PURE to kompleksowy pakiet oprogramowania, który zabezpiecza komputer na kilka sposobów. Dzięki ochronie plików w czasie rzeczywistych, sprawdzane są wszystkie pliki otwierane, zapisywane lub uruchamiane na komputerze. W przypadku wykrycia zainfekowanego pliku podejmowana jest próba jego wyleczenia, a gdy okaże się ona nieskuteczna, plik zostaje usunięty a jego kopia umieszczona w folderze kwarantanny. Rozbudowana ochrona poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych i stron www dbają o nasze bezpieczeństwo w sieci. Wszelkie niebezpieczne obiekty, zarówno te w postaci załączników przesłanych emailem, jak i złośliwych skryptów umieszczanych na stronach, czy przesłane protokołami używanymi przez coraz popularniejsze komunikatory, są po wykryciu blokowane przez program. To samo tyczy się prób phishingu przy użyciu tych kanałów komunikacji. Dodatkową linią obrony jest ochrona proaktywna, która umożliwia wykrycie nieznanego szkodliwego oprogramowania, zanim dokona on szkód. Moduł ten monitoruje i analizuje zachowanie wszystkich programów na komputerze, a następnie na podstawie zebranych danych decyduje, czy dana aplikacja jest potencjalnie niebezpieczna.

PURE to jeszcze bardziej rozbudowana kontrola rodzicielska, która pozwala na monitorowanie, ograniczanie lub nawet blokowanie dostępu nie tylko do konkretnych stron internetowych, ale także komunikatorów, gier online i aplikacji. W przypadku coraz popularniejszych komunikatorów i sieci społecznościowych rodzic może wybrać, z kim jego dziecko nie powinno rozmawiać, a także możne zdefiniować reguły monitorujące przesyłane wiadomości, które zaalarmują w przypadku, gdy w wiadomości pojawi się obserwowane słowo lub zostanie spełnione inne wybrane kryterium. Kolejna funkcja to rozbudowana ochrona przed spamem, która sprawi, że do naszej skrzynki trafi zdecydowanie mniej niechcianych wiadomości. Następny moduł to rozbudowana zapora sieciowa, która zaraz po zainstalowaniu w sposób automatyczny przeskanuje zainstalowane aplikacje i przydzieli im odpowiednie reguły dostępu do sieci. Użytkownik może dowolnie modyfikować tak utworzone reguły oraz tworzyć własne. Pomocne w tym będą informacje na temat bezpieczeństwa aplikacji oraz ilości jej użytkowników w sieci Kaspersky Security Network.

Najmocniejszy pakiet oprogramowania zabezpieczającego firmy Kaspersky zawiera wszystkie funkcje niezbędne do tworzenia kopii zapasowych wybranych plików użytkownika. Wykonywanie kopii może odbywać się na żądanie lub zostać zaplanowane jako zadanie cykliczne. Kopie mogą być tworzone na dysku twardym, nośniku wymiennym, dowolnym urządzeniu pamięci masowej oraz online. W tym ostatnim przypadku firma Kaspersky zamiast proponować użytkownikom dodatkową usługę przechowywania danych w chmurze, zdecydowała się na integrację sprawdzonego i popularnego wśród użytkowników Dropboxa. Dzięki temu każdy może uzyskać 2 GB wolnej przestrzeni na swoje dane, a aktywni użytkownicy mogą za darmo kilkukrotnie zwiększyć tę ilość.

Program umożliwia także tworzenie szyfrowanych kontenerów, w których będzie można przechowywać dowolne dane, a dostęp do nich będzie chroniony hasłem. Dla łatwiejszego zapanowania nad coraz większą ilością loginów i haseł do różnego rodzaju serwisów internetowych oraz innych usług np. bankowości online przygotowano specjalny menedżer haseł, gdzie można je w bezpieczny sposób przechowywać. Dostęp do tak przygotowanego magazynu może być odblokowany hasłem, urządzeniem USB lub Bluetooth. Przechowywane hasła mogą automatycznie być wprowadzane na odpowiednich stronach internetowych otwartych w przeglądarkach internetowych. Program pozwala na utworzenie wersji przenośnej magazynu przechowywanej na nośniku USB oraz wygodną synchronizację z tą zgromadzoną na komputerze.

Pakiet PURE sprawia, że zarządzanie bezpieczeństwem kilku komputerów w sieci domowej będzie jeszcze prostsze, a to dzięki możliwości zdalnego kontrolowania innych maszyn za pomocą jednego urządzenia. Pozwala to na wykonywanie wszystkich czynności związanych z bezpieczeństwem: uruchamianie skanowania, aktualizacji, tworzenie zadań wykonywania kopii zapasowych, rozwiązywanie problemów związanych z bezpieczeństwem, globalne zarządzanie licencjami oraz wygodne zarządzanie kontrolą rodzicielską.

Przydatną funkcją programu jest możliwość utworzenia dysku ratunkowego. By stworzyć taki dysk, należy wybrać źródło obrazu, na podstawie którego dysk zostanie utworzony. Można użyć posiadanego obrazu lub jeśli jest to pierwsze podejście, obraz zostanie pobrany z internetu z serwera firmy Kaspersky. Co ważne, w przypadku tworzenia dysku ratunkowego przy pomocy pakietu PURE, mamy pewność, że będzie on zawierał najnowsze bazy antywirusowe. Tak przygotowany obraz można nagrać na płytę i z niej uruchomić komputer. Będzie to niezwykle przydatne, gdy nie możemy poradzić sobie z pozbyciem się antywirusa przy uruchomionym systemie operacyjnym, lub gdy mamy do czynienia z systemem, który po ataku szkodliwego oprogramowania przestał się uruchamiać.

Okres testowy: 30 dni.

Kaspersky PURE

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
mitsu 2
2015.08.13, 14:41
Nie działa na windows 10. Microsoft z tego powodu proponuje zmianę windowsa na 8.1 lub 7. Microshit kolejny raz się popisał
Edytowane przez autora (2015.08.13, 14:44)