Program Windows Live Messenger to kolejna generacja programu MSN Messenger.
Drugi po Gadu-Gadu najpopularniejszy polski komunikator internetowy. Jego zaletą jest możliwość prowadzenia rozmów z użytkownikami Gadu-Gadu.
Przydatna nakładka na popularny program do odbioru poczty - MS Outloook - umożliwiająca korzystanie z komunikatora GG bezpośrednio z poziomu Outlooka.
Prosty w obłudze komunikator internetowy, którego funkcjonalność opiera się na zestawie wtyczek.
Najnowsza wersja komunikatora internetowego. Stefan stworzony przez portal Interia.pl umożliwia prowadzenie rozmów za pomocą komunikatów tekstowych przesyłanych w czasie rzeczywistym między internautami.
PowerProject to zbiór pluginów przeznaczonych dla Gadu-Gadu. Pluginy (wtyczki) pozwalają rozszerzyć podstawowe możliwości komunikatora o dodatkowe funkcje, niedostępne w wersji oryginalnej.
Gizmo Project to komunikator przeznaczony głównie do prowadzenia rozmów głosowych. Program pozwala na dzwonienie za darmo do wszystkich użytkowników w obrębie swojej sieci.
TlenPlus jest to komunikator Tlen.pl z różnymi dodatkami. Nakładkę można w każdej chwili odinstalować. Dzięki temu użytkownik może szybko powrócić zwykłego Tlen'a.
Eksperymentalny Klient Gadu-Gadu (EKG) jest otwartym klientem Gadu-Gadu dla systemów uniksowych (m.in. Linux, *BSD, SunOS, Solaris), ale z mniejszymi lub większymi zmianami działa na innych systemach zgodnych z POSIX (np. BeOS).
Gaim to komunikator internetowy dostarczający możliwości korzystania z następujących komunikatorów: Gadu-Gadu, AOL Instant Messenger, ICQ, Internet Relay Chat, Jabber (XMPP), MSN Messenger, Novell Groupwise, OpenNAP, Yahoo! Messenger, Zephyr, SILC.