partner serwisu

Inkscape 0.91

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
41,3 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
11929
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Edytor grafiki wektorowej, z możliwościami podobnymi do Illustrator, CorelDraw, czy Xara X.

Inkscape obsługuje wiele zaawansowanych funkcji SVG (markery, klony, alpha blending, itp.). Aplikacja potrafi wyświetlać grafikę używając wygładzania, korzysta z kanału alfa dla uzyskania przezroczystości, umożliwia tworzenie gradientów wypełniających, ma wbudowany zbiór zakończeń linii (np. strzałki), obsługuje czcionki wektorowe. Dużą zaletą programu jest zbiór przykładowych plansz, dostępnych w menu pomocy, prezentujących efekty, jakie można uzyskać w programie.

2013.04.04, 08:06
Darmowe znaczy wzorowe
(wersja: 0.48.4-1)
Inkscape to teoretycznie darmowy zamiennik dla programów takich jak CorelDraw. Dla mnie faktycznie to CorelDraw jest ledwie zamiennikiem... czy nawet tylko cieniem, a do tego jakim drogim! Inkscape to wypaśny, pełnowartościowy program do grafiki wektorowej o bogatych funkcjach, wielu możliwościach, niezwykle rozbudowany... Dla mnie to podstawa na komputerze. Obsługa generalnie jest prosta, ale na początek można się wspomóc choćby takimi tutorialami: http://www.coreblog.pl/kategoria/graf/inkscape-graf/ Gorąco polecam!
2012.08.07, 08:30
Używam częściej niż Corela
(wersja: 0.48.3-1)
Inkscape miał być programem do tworzenia grafiki na potrzeby sieci i z tego zadania wywiązuje się całkiem dobrze. Do tego stopnia, że prawie przestałem używać Corela do tego typu zadań. Aplikacja zbiera pochwały przede wszystkim za edycję krzywych, a mówiąc po ludzku: za wygodne rysowanie konturów.

Używam go jako amator do tworzenia grafiki na stronach www, a więc do logotypów, ilustracji i różnych szlaczków i innych pierdółek - i jestem zadowolony. Program umożliwia zapisanie pliku w formacie SVG - jako grafika wektorowa obsługiwana przez współczesne przeglądarki internetowe. Do tego można plik wyeksportować w postaci bitmapy, czyli normalnych plików, takich jak BMP, PNG, czy JPG.

Niewątpliwą wadą Inkscape'a jest jego prędkość działania. Kiedy mam dużo obiektów na stole montażowym, program wyraźnie spowalnia, co utrudnia pracę. Druga jego wada również jest powiązana z prędkością pracy, ale tym razem ekipy tworzącej aplikację. Niestety, Inkspace nie uniknął typowego problemu darmowych aplikacji, czyli powolnego rozwoju.

Mimo wad, program jest jak najbardziej warty uwagi. Wygodnie tworzy się w nim grafikę na potrzeby Internetu i ze względu na prostą obsługę jest świetnym programem, aby rozpocząć pracę z grafiką wektorową.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.