partner serwisu
2014.01.08, 20:33
Chaos z określaniem wersji
(wersja: 6.60 Build 5288)
Zastanawiam się skąd tyle zamieszania z określeniem wersji tego programu. Chaos panuje na wielu serwisach program udostępniających.
Nawet ten najpopularniejszy w naszym kraju, czyli dobreprogramy, uległ temu trendowi, jednak w porę się tam zreflektowano i przywrócono poprawną informację.
Wypada zatem umieścić kilka słów sprostowania. Oferowany tutaj program to pełna wersja instalacyjna 2.0 Build 6.3.9.5274
Nie jest ona już promowana na stronie domowej. Strona główna programu kieruje do instalatora online w wersji 2.5 Build 6.6.0.2588.
W strefie downloadu producenta - dostępna jest również pełna wersja instalacyjna, do której odsyła support programu w przypadku wystąpienia problemów z instalacją wersji online.
Na dzień dzisiejszy nosi sygnaturę 2.5 Build 6.6.0.2582.
Na temat samego programu napisano już wiele dobrego i wiele złego. Rację mają piszący i to pierwsze i to drugie. Dlatego nie mam potrzeby rozwodzenia się nad jego zaletami i wadami.
Osobiście zawsze miałem mieszane uczucia, instalując go na swoim dysku. Z jednej strony zachwycał, z drugiej drażnił.
Jednakże podejmując decyzję, o umieszczeniu go w prowadzonym serwisie pocztowych programów alternatywnych, zmuszony zostałem do przygotowania polskiej wersji językowej i do bliższego zapoznania się z jego walorami.
Wiele spostrzeżeń znalazło się właśnie na stronach wsparcia programu.
Zasadniczo najistotniejsza, negatywna właściwość tego programu, o której wypada tutaj wspomnieć, o której nie wspomina nikt, a z którą od lat borykają się rejestrujący konta pod protokołem POP3, to poczta znikająca z serwera po pobraniu jej przez program.
No i na zakończenie - jako mit należy traktować problem z uzyskiwaniem polskich liter w edytorze wiadomości. Od dawna na rynku funkcjonuje sterownik klawiatury - Mocny AKCENT, dostępny na wszystkie platformy, który właśnie klawisz akcentu wykorzystuje do zainicjowania wprowadzenia polskich znaczków przy pisaniu tekstu.
2011.01.29, 23:19
Kolorowy zawrót głowy
(wersja: 6.26 Build 4870)
Ten program pocztowy jest całkiem przyzwoicie wyszykowany. Sprawia jedynie i to tradycyjnie pewne kłopoty przy używaniu niektórych znaków diakrytycznych w polskich literach. Tak więc mimo, że program jest graficznie dość atrakcyjny, to jeśli ktoś chciałby pisać zupełnie poprawnie po polsku, nie będzie z niego zadowolony. Program oferuje wiele możliwości graficznego wzbogacenia zawartości listów. Problem w tym, że nie wszystkie programy pocztowe i webmail odczytują owe wielobarwne przesyłki, a więc cała robota na nic i efektu brak. Mnie osobiście jednak IncrediMail bawi i cieszy i czasami na jakiś czas ściągam sobie ów program i uszczęśliwiam znajomych kolorowymi mailami. Tak więc nieco dla kaprydsu daję trzy gwiazdki, samemu używając Mozilla Thunderbird i płatny PocoMail.