partner serwisu

ImgBurn 2.5.8.0

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
3,31 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
16804
Średnia ocena:
Twoja ocena:

ImgBurn to niewielki program, służący do tworzenia i nagrywania obrazów płyt.

Aplikacja obsługuje w zasadzie wszystkie najnowsze nagrywarki płyt (wśród ich producentów znajdują się m.in. BenQ, LiteOn, NEC, Plextor, Sony). Zaletą programu jest obsługa wielu różnorodnych typów obrazów płyt: BIN, CDI, CDR, DI, DVD, GCM, GI, IBB, IBQ, IMG, ISO, LST, MDS, NRG, PDI, UDI. Po uruchomieniu pojawi się główne okno, dające szybki dostęp do jednego z sześciu głównych narzędzi.

Opcja „Zapisz obraz na dysk” pozwala nagrać obraz płyty na nośnik optyczny. Użytkownik ma możliwość wyboru nagrywarki (jeśli w komputerze znajduje się więcej, niż jedna), kontrolowania prędkości zapisu oraz ilości kopii, które mają być utworzone. Warto wspomnieć o tym, że można zakolejkować kilka operacji nagrywania obrazu na płytę. „Utwórz obraz dysku” umożliwia stworzenie na dysku twardym obrazu płyty, znajdującej się aktualnie w napędzie optycznym. Dla tej operacji można ustawić szybkość odczytu płyty, a także dodać utworzony obraz do kolejki zapisu.

Za pomocą ”Weryfikuj dysk” użytkownik może przeprowadzić weryfikację nagranej płyty porównując ją z obrazem, który znajduje się na dysku twardym. Funkcja „Zapisz pliki/foldery na dysku” umożliwia stworzenie nośnika z danymi, pozwalając na zapisanie plików lub całych folderów z naszego dysku twardego na płycie.

Za pomocą opcji „Utwórz obraz z plików/folderów” możemy utworzyć obraz z naszych plików oraz folderów zapisać go na dysku twardym. Dla tworzonego obrazu możemy zmienić etykietę, system plików, wersję UDF. Przy pomocy tej opcji stworzymy także dysk startowy. Ostatnie narzędzie – „Sprawdź jakość” - pozwala na sprawdzenie jakości nagranej płyty. Można je przeprowadzić dla całej płyty lub dla jej wybranych sektorów.

Aby użytkować program w języku polskim należy pobrać i zainstalować spolszczenie.

Uwaga: instalator proponuje zainstalowanie dodatkowych aplikacji, można jednak z tego zrezygnować.

ImgBurn

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.