partner serwisu

ImDisk 1.8.5

Najnowsza wersja:ImDisk 2.0.9
Pobierz
System:
Windows NT 4.0
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
351 KB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
331
Średnia ocena:
Twoja ocena:

ImDisk to w pełni darmowe narzędzie, które umożliwia stworzenie przestrzeni wirtualnej, w pamięci operacyjnej komputera. Wykorzystanie RAM-u jako wirtualnego dysku, umożliwia wielokrotne zwiększenie szybkości działania, zainstalowanych tam aplikacji.

Żyjemy w czasach, gdzie komputery osobiste pod względem wielkości RAM, prezentują całkiem przyzwoity poziom (najczęściej montuje się od 8 do 16 gigabajtów RAM). W zdecydowanej większości nie jest ona użytkowana, ani przez system, ani użytkownika. ImDisk umożliwia wykorzystanie wolnej pamięci operacyjnej, w celu utworzenia wirtualnego miejsca, na różnego rodzaju pliki lub aplikacje. Rozwiązanie to jest o tyle ciekawe, że skorzystanie z transferu pamięci RAM,da nieporównywalnie lepsze efekty, niż najlepszy dysk SSD.

Narzędzie pozwala więc zyskać zawrotną prędkość w dostępie do plików, znajdujących się w uprzednio utworzonej przestrzeni. Istnieje także możliwość zamontowana wirtualnych obrazów (ISO, DMG, IMG, RAW, VHD itp.). Warto zaznaczyć, że ImDisk jest wolnym oprogramowaniem, co umożliwia jego szybki rozwój, oraz eliminację ukrytych błędów.

Uwaga: Pamiętajmy jednak, że wyłączenie komputera usuwa całą zawartość wirtualnej przestrzeni znajdującej się w pamięci RAM. Należy więc zautomatyzować proces synchronizacji plików na dysk twardy.

 

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.