partner serwisu

IceCream PDF Converter 2.73

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
126 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
2933
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Prosty w obsłudze program umożliwiający konwersję dokumentów PDF do jednego z kilku najpopularniejszych formatów plików graficznych, formatu wektorowego EPS oraz tekstowego HTML. Pozwala także stworzyć pliki PDF z popularnych formatów graficznych, e-booków, dokumentów oraz arkuszy kalkulacyjnych.

Format PDF to jeden z częstych wyborów jeśli chodzi o dystrybucję różnego rodzaju dokumentów, faktur, książek czy też dokumentacji technicznej. Odpowiednio przygotowany plik PDF daje gwarancję, że nasz dokument będzie się prezentował w opracowanej przez nas postaci, niezależnie od tego w czym zostanie wyświetlony czy wydrukowany. Dlatego też warto mieć pod ręką program umożliwiający konwersję z i do PDF.

Icecream PDF Converter służy właśnie do tego celu. Jego pierwszy tryb działania to konwersja dokumentów PDF do plików graficznych w formatach JPG, PNG, BMP, TIFF, GIF, wektorowych EPS i WMF, a także tekstowego HTML. Dla każdego dodanego do kolejki pliku źródłowego mamy możliwość określenia zakresu stron jakie mają zostać poddane procesowi, format docelowy, a w przypadku wyboru konwersji do pliku graficznego, także zapisanie każdej ze stron osobno. Efekty działania programu mogą zostać zapisane w miejscu gdzie znajduje się plik źródłowy, w nowym folderze o nazwie konwertowanego dokumentu, lub w konkretnym miejscu na dysku wybranym przez użytkownika. W aplikację wbudowano przeglądarkę PDF umożliwiającą szybkie podejrzenie zawartości dowolnego dokumentu dodanego do listy zadań.

Drugi tryb to konwersja plików graficznych w formatach JPG, PNG, BMP, e-booków EPUB, MOBI, FB2, plików tekstowych HTML, HTM, oraz popularnych dokumentów tworzonych w pakietach biurowych Microsoft Office, LibreOffice czy OpenOffice (DOC, DOCX, XLS, XLSX, ODT, ODS). Obsługa tego modułu jest banalnie prosta - wystarczy przeciągnąć interesujące nas pliki na listę i ułożyć je w odpowiedniej kolejności, co nie jest bez znaczenia jeśli chcemy scalić je w jeden dokument PDF. Przed rozpoczęciem procesu warto przyjrzeć się ustawieniom pliku, gdzie mamy możliwość nadania nazwy i tytułu dokumentowi wynikowemu, ustanowienia hasła dostępu, a także skonfigurować układ strony.

Niestety program nie zawsze działa jak należy, co gorsza nawet jeśli nie radzi sobie z konwersją jakiegoś pliku, to nie poinformuje o tym użytkownika, tylko nie stworzy dokumentu wynikowego. Dziwi także brak obsługi plików TXT, które nadal są jednymi z często spotykanych formatów, zwłaszcza w przypadku szybkich notatek itd. Nie udało nam się także ani razu skonwertować PDF do pliku HTML, chociaż bez problemu mogliśmy skopiować z nich tekst przy użyciu dowolnej przeglądarki dokumentów PDF. Co ciekawe, program bardzo dobrze radził sobie ze zamianą PDF na EPS, pod warunkiem że chcemy wszystkie teksty w postaci krzywych wektorowych.

Icecream PDF Converter

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.